DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'li muhalif Oğan: Binali Yıldırım'dan milletvekilliği teklifi geldi...

MHP'den ikinci kez ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, AK Parti'den kendisine milletvekilliği teklifi geldiğini söyledi.

5 Yıl Önce
2017-03-03 09:44:00

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre Oğan
, Yıldırım ile daha önce iyi diyaloglarının olduğunu hatırlatıp şöyle dedi:

"Aramızdaki bu münasebetlerimize istinaden beni Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan arayıp ‘Milletvekili adayımız olur musun? Iğdır ya da istediğin bir ilden seni aday gösterelim' dedi. MHP'den başka bir yerde asla siyaset düşünmüyorum diyerek bu teklifi reddettim."

Oğan, Eylül 2015'te, o dönem Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Binali Yıldırım'ın kendisini Beştepe'den telefonla aradığını belirterek, görüşmenin Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yapıldığını ifade etti.

'BAHÇELİ'NİN ARKASINDA ÜLKÜCÜLERİN DESTEĞİ YOK'

Oğan, referandum kampanyası için de şunları söyledi:

"Ben halen ülkem için, ülküm için hayır mesajı ile sahadayım. Türklüğü ayaklarının altına alanlara nasıl evet dersin? Cumhuriyete saldıran, T.C.'yi tabelalardan kaldıranlar için nasıl evet dersin? 15 yıldır paralel devlet kuranlara nasıl evet dersin? Biz Türk, Türk Milleti diyemeyenler için hayır diyoruz. MHP kapatılmasın diye hayır diyoruz. Sayın Bahçeli, AKP'ye ‘(IKBY Başkanı Mesud) Barzani ile bizim aramızda tercih yapın' diyor. Biz bunu şiddetle kınıyoruz. MHP'nin Genel Başkanı kendisini Barzani ile bir tutamaz. ‘AKP, ilk durakta Bahçeli'yi indirecek Barzani'yi bindirecek' diyordum, haklı çıktım. Bahçeli'nin arkasında ülkücülerin desteği yok. Dolayısıyla sayın Bahçeli'yi bu kadar erken trenden indirip Barzani'yi bindireceklerini beklemiyorduk açıkçası. Aynı trende hem Bahçeli, hem Barzani olmaz. Şayet Barzani olacaksa Devlet Bey'in derhal o trenden inmesi lazım."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş