DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:15:00

İftar vakti

BURSA

20:12

04:08
20:12
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:57

03:54
19:57
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:39

03:38
19:39
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:23

03:21
19:23
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:08

03:21
19:08
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:15:00

İftar vakti

ANKARA

19:57

03:54
SAHUR
19:57
İFTAR

ERZURUM

19:23

03:21
SAHUR
19:23
İFTAR

MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:

27.05.2015 15:35:10
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bugünkü Diyanet İşleri Başkanlığı döneminde Diyanet siyasallaşmıştır ve otomobilleşmiştir. Onun için yapılacak bir tek şey vardır, bu istismardan kendisini ve kurumu kurtarmak istiyorsa, Sayın Cumhurbaşkanı'nın onu frenleyebilecek bir gücü kendisinde görmediğine göre, istifa etmesi lazım. Diyanet İşleri Başkanlığı makamı için en hayırlısı odur" dedi.

Bahçeli, Kızılcahamam ziyaretinde Patalya Otel'de gazetecilerin, "Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e, Cumhurbaşkanlığı tarafından tahsis edilen makam aracı tartışmaları" ile "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bahçeli'ye yönelik eleştirilerine" ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle 10 Ağustos sonrasındaki 36'ya yaklaşan yurtiçi gezilerinin, bu geziler içindeki değerlendirmelerinin hiç ciddiye alınacak görülmediğini aktaran Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın "Nerede, neyi, nasıl konuşacağını tamamen unutmuş, aklına geldiği gibi herkesi suçlar, herkese iftira eder, herkesi tahrik eder bir üslubu kendisi için bir öncelik haline getirdiğini" iddia etti.

"Diyanet İşleri Başkanlığı konusu ve ona tahsis edilen araba konusunu çok iyi anlamaktadır fakat seçim öncesinde her şeyi istismar ettiği gibi, Diyanet İşleri Başkanlığını da istismar alanına almıştır" ifadelerini kullanan Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu oyuna Diyanet İşleri Başkanı nasıl düşmektedir, onu dikkate almamız lazım. Bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış, İslam alimi çok değerli şahsiyetler vardır. Onların uygulamaları vardır ama bugünkü Diyanet İşleri Başkanlığı döneminde Diyanet siyasallaşmıştır ve otomobilleşmiştir. Onun için yapılacak bir tek şey vardır, bu istismardan kendisini ve kurumu kurtarmak istiyorsa, Sayın Cumhurbaşkanı'nın onu frenleyebilecek bir gücü kendisinde görmediğine göre, istifa etmesi lazım. Diyanet İşleri Başkanlığı makamı için en hayırlısı odur. Gelecekte de Sayın Başkan için en hayırlısı olur diye düşünüyorum."

Bir gazetecinin, "Sulh ceza hakimlikleri, partinizin seçim afişlerini toplatma kararı aldı. 81 ilin emniyet ekiplerine bir yazı gönderildi. Seçime iki hafta kala bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki sorusu üzerine Devlet Bahçeli, "MHP'nin söylemleri gönüllere yazılıyor. Ne kadar toplatırlarsa toplatsınlar hiç anlam ifade etmez. Mahkemeler, bizimle bu manada meşgul olurlarsa da memnun oluruz" yanıtını verdi.

Bahçeli, basın mensuplarından başka soru gelmemesi üzerine, "Bu kadar hazırlığı iki soru için mi yaptınız?" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

türkiye

1-ülkenin kaldıramayacağı kadar çok fazla göç olur2- etnik ve ırkçı çatışmalar artar 3- en az iki milyon insan can, mal ve manevi anlamda zarar görür 4- küresel emperyalizmin yeni merkezi burası olur 5- israilin güvenliği rojavadan sağlanır 6-suriye kürdistanı, türkiyeye karşı bir terorist üssüne dönüşür 7-suriyede kürdistan kurulursa, türkiyedeki kürtlerede silah ve patlayıcı nakledilir.türkiyede ortalık karışır 8-türkiyede bulunan sol ve alevi yapısı bütün terör örgütleri rojavada pkk nın kontrolüne girer ve güçlenir 9-işid ve beşşar gibi yapılara gün doğar çünkü pyd-pkk onlarla baş edemez

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan