DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP’den AYM'ye 'Erdoğan' başvurusu

MHP Adana Milletvekili ve 3. Sıra Milletvekili Adayı Seyfettin Yılmaz, Erdoğan'ın hak ihlalinde bulunduğu gerekçesiyle AYM'ye başvurdu.

7 Yıl Önce
2015-06-03 15:50:09

Eski Adana Adliyesi binası önünde avukatları ile birlikte basın açıklaması yapan Yılmaz, Anayasa Mahkemesi'ne Erdoğan'ın hak ihlalinde bulunduğu ile ilgili dava dilekçesi vermedeki ana gerekçesinin AK Parti'ye taraf olmasından kaynaklandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1980 ihtilal anayasasının cumhurbaşkanını sorumlu tutmamak adına verdiği yasadan yararlandığını savunan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Sayın cumhurbaşkanı ile ilgili suç duyurusunda bulunmak istedik fakat hiçbir mahkeme ‘cumhurbaşkanı yaptığı işlerde sorumuzdur' noktasında hareketle bizim dava dilekçelerimizi kabul etmedi. Bugün milli iradeden bahsedenler 1980 askeri ihtilalinin yaptığı anayasanın cumhurbaşkanına sağladığı dokunulmazlık zırhından istifa ederek, kendisini anayasanın üstünde tutarak, yasaların üstünde tutarak, seçim kanunlarının üzerinde tutarak, taraf oluyor. Bizim hakkımızı ihlal ediyor. Biz de en son olarak Anayasa Mahkemesine dava açtık. Türkiye bir hukuk devletiyse, demokrasi bu ülkede varsa, suç işleyenler mutlaka ve mutlaka cezasını çekecektir.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakikat

kürtler şunu bilmelidir Dünya güç dünyasıdır. hangi millet gücünü ve birliğini korursa dünya milletleri arasında saygıyı hak ederler. özgürlük dilenmez alınır. çünkü dünyada hiçbir millet başka bir millete hele hele işgal ettiği bir millete özgürlüğü bahşetmez. kürtler özgürlüklerini müslüman din kardeşleri olan komşularından dilemesi acizlik olur. gelecek nesiller için özgürlük hazinesini bu müslüman ve dindar kardeşlerinin kalbinden söküp almalı. gerekirse onları köle yapabilmelidir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş