DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Metro ev fiyatlarını yüzde yüz artırdı

İnşaatı devam eden Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu ev fiyatlarını uçurdu. Metronun Eylül 2016'da hizmete girmesi bekleniyor.

18.12.2015 19:34:48

Hafriyat çalışmaları süren Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu'nun önümüzdeki yıl Eylül ayında hizmete açılması planlanıyor. Çalışmaların aralıksız sürdüğü metro hattının Ümraniye istasyonunda yaya yolu çalışmaları tamamlandı, Çakmak istasyonunda ise profil taban kaynakları yapılıyor. Üsküdar, Çekmeköy, Sancaktepe'yi birbirine bağlayacak olan 20 kilometrelik metro hattı, Taşdelen ve Sultanbeyli üzerinden Sabiha Gökçen Havaalanı'na kadar uzatılacak.

Ev fiyatlarını %100 arttırdı

Konut fiyatlarını şimdiden yüzde 100 artıran proje tamamlandığında Sancaktepe'den metroya binen bir yolcu Ümraniye'ye 12,5 dakikada, Üsküdar'a 24 dakikada, Yenikapı'ya 36 dakikada, Taksim'e 44 dakikada, Hacıosman'a 68 dakikada, Atatürk Havalimanı'na ise 71 dakikada ulaşabilecek. Çekmeköy Sancaktepe metro hattı durakları; Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş