DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,8334 ₺

EURO

17,6126 ₺

ALTIN

977,50 ₺

BİST

2.467,13 ₺

Memur zammında uzlaşma sağlandı

Hükümet ile sendikalar arasındaki '4. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri' kapsamında, kamu çalışanları ve memur emeklilerinin maaşlarına zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldı. Bugün saat 11'de imzalar atılacak.

5 Yıl Önce
2017-08-22 07:56:31

Hükümet ile sendikalar arasındaki "4. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri" kapsamında, kamu çalışanları ve memur emeklilerinin maaşlarına 2018 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 3,5; 2019 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 5 zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, toplu sözleşme görüşmeleri kapsamındaki müzakerelerde Kamu İşveren Heyeti ile Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti arasında anlaşmanın sağlandığı belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

"2018 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 3,5; 2019 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 5 zam yapılması hususunda anlaşmaya varılmıştır. Ayrıca 6 aylık dönemler halinde gerçekleşen enflasyon oranının öngörülen artış oranını aşması halinde enflasyon farkı da ödenecektir."

Açıklamada, taraflar arasında sağlanan anlaşmaya ilişkin imza töreninin Bakanlığın Reşat Moralı Toplantı Salonu'nda bugün yapılacağı duyuruldu.

NE OLMUŞTU?

Hükümetin zam teklifiyle ilgili olarak Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıklama yapmıştı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme sürecine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yalçın, "Makul ve makbul teklifle gelinsin istedik, süreç içerisinde rakamlardan ziyade mesajlar iletildi. 3,5'lu teklifler sıralanınca buna ilişkin diplomasimizi hızlandırdık. Ortaya çıkan rakam 3,5+3,5, 2019 için 4+5 olarak ifade edilmiştir" demişti. .

YORUMLAR (2)

Uzlaşma yok...Mutlak itaat ve üyelerine karşı bir ihanettir bu imza. Enflasyonun altında bir rakam üstelik. Başbakana bıraksalardı daha fazla verirdi. Sarı sendika bile bu kadar kolay üyelerini satmaz. Ahlaksızlık. % 3 kabul edilemez deyip % 0,5 razı olmayı nasıl açıklayabilirler. Şahsen ben dostlarımla birlikte sendikadan istifa edeceğiz.

bu zammın memursene ve ak partiye olumsuz sonuçları olacağından zerre kadar şüphem yok. türk milleti cebini doldurana oyunu verir. bunun yüzlerce örneği var.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş