Melis Sezen kimdir?
Melis Sezen kimdir?

Melis Sezen kimdir?

Sezen, 2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul, Silivri'de hayata gözlerini açtı. Lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde bitirdi. Babası Arnavut, Makedonya göçmeni; anne tarafı ise Selanik, Yunanistan göçmenidir. Bir tane erkek kardeşi vardır. Melis Sezen'in ailesi ticaretle uğraşıyor.

12 yaşından itibaren drama eğitimi aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de bir sene boyunca tiyatro eğitimi gördü.

2017-18 seneleri arasında Siyah İnci dizisinde "Ebru" karakterini canlandırdı.Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası oldu. Bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş'ın gerçek hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı.2019 yılında Leke dizisinde "Yasemin" karakteri ilk başrolü oldu.Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde yine başrol olan "Deren" karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde "Beren" karakterini canlandırdı.

Kovala adlı sinema filminde rol aldı. Filmin vizyon tarihi 17 Nisan 2020 olarak açıklandı. ancak dünya genelinde yaşanan corona virüs sebebiyle Türkiye'de alınan önlemler dolayısıyla film vizyona girmedi ve ertelendi.

2020 Ekim ayından itibaren Cansu Dere ve Caner Cindoruk ile birlikte Sadakatsiz dizisinde Derin karakterine hayat veriyor. Başarılı isim aynı zamanda Maske Kimsin Sen jüri üyeleri arasında yer alıyor.

Melis Sezen Kimdir?

Doğum Tarihi:2 Ocak 1997
Mesleği:Oyuncu
Ünvanı:Sanatçı