DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Medyada FETÖ operasyonu: 115 gazetecinin basın kartı iptal edildi

Medyaya yönelik FETÖ operasyonu kapsamında Nazlı Ilıcak, Ergun Babahan, Alaattin Kaya ve Mustafa Ünal'ında aralarında bulunduğu 115 gazetecinin sürekli basın kartı iptal edildi.

6 Yıl Önce
2016-09-02 15:29:45

Medyaya yönelik FETÖ operasyonu kapsamında Nazlı Ilıcak, Ergun Babahan, Alaattin Kaya ve Mustafa Ünal'ında aralarında bulunduğu 115 gazetecinin sürekli basın kartı iptal edildi. 

35 GAZETECİ VE AKADEMİSYEN HAKKIN GÖZALTI KARARI

Sabah'ın haberine göre; FETÖ'ye yönelik soruşturmada Salı günü medya ayağına yönelik önemli gelişmeler yaşandı. Salı günü yeni deliler doğrultusunda 35 gazeteci ve akademisyen hakkında gözaltı kararı verildi. Bu gazeteciler arasında ünlü isim ve aynı zamanda şarkıcı olan Atilla Taş da yer aldı. Gözaltı kararı verilen isimlerden bazılarının ise yurt dışında olduğu tespit edildi. Bazı isimlere yönelik arama çalışmaları ise devam ediyor.

35 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında Salı günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 35 isim arasında yer alan Atilla Taş, Bursa'nın Gemlik ilçesinde yakalandı. Başsavcılık dün yeni deliller doğrultusunda 35 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarmıştı. Atilla Taş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Taş'ın, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü yerleşkesine getirileceği öğrenildi.

GÖZALTINDA ÜNLÜ GAZETECİLER DE VAR

35 kişilik listede Hürriyet gazetesi editörlerinden Dinçer Gökçe, çeşitli kanallardaki siyasi programları ile bilinen Ömer Şahin gibi ünlü isimler de yer alıyor. Şu ana kadar gözaltına alınan Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz, Murat Aksoy, Abdullah Alparslan Akkuş, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ömer Şahin ve Ayhan Şimşek'in emniyetteki işlemleri ise sürüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş