DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Manisa'daki sağanak ve dolu

Manisa'daki sağanak ve dolu

7 Yıl Önce
2015-06-04 18:30:52
Ege Bölgesi'nin önemli üzüm üretim merkezlerinden Sarıgöl ilçesinde, dün etkili olan sağanak ve dolu dolayısıyla yaklaşık 15 bin dekar bağda ağır hasar meydana geldiği bildirildi.

Zarar gören bağlarda incelemede bulunan Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, gazetecilere, sağanak ve dolunun bölgedeki bağlara büyük zarar verdiğini söyledi.

Sarıgöl merkez ile Tırazlar, Ahmetağa, Bereketli, Çanakçı, Sığırtmaçlı ve Emcelli mahalleleri başta olmak üzere, yaklaşık 15 bin dekar bağda ağır hasar meydana geldiğini ifade eden Ülgen, "Bu bağlar ancak budama yapılarak gelecek yıla hazırlanmalıdır. Meydana gelen dolunun, 2013 yılında olan afetten farkı yok. Afetin verdiği zararı Manisa milletvekillerine ulaştıracağım" diye konuştu.

Ülgen, hasar tespit çalışmalarının bin an önce tamamlanıp, çiftçilerin zarardan doğan mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini dile getirdi.

Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk da zarar gören bağlarda incelemelerde bulunarak, üreticilere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş