DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mahkumlar 'siyer ve hadis' konularında yarıştı

Mahkumlar 'siyer ve hadis' konularında yarıştı

7 Yıl Önce
2015-06-02 17:13:37
Kırklareli E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan hükümlü ve tutuklular arasında "Siyer ve Hadis Bilgi Yarışması" düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayan etkinlikte, bir hükümlü Kur'an-ı Kerim'in mealini, başka bir hükümlü de '40 Yaşında' adlı şiir okudu. Etkinlik, hükümlülerden oluşan grubun seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Yarışmada, ikişer hükümlü ve tutukludan oluşan iki grup karşılaştı. Yarışmacılara Hz. Peygamber'in doğumu, ölümü, yaşamı ve yönettiği savaşlarla ilgili 20 soru yöneltildi. Yarışmada, 20 sorunun tamamına doğru cevap veren D grubu yarışmayı, birinci olarak tamamladı.

Yarışmanın ardından konuşan Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Hz. Peygamber'in merhamet, şefkat ve bağışlayıcı olduğunu söyledi.

Her insanın bağışlayıcı olması gerektiğini belirten Yavuz, cezaevlerinde düzenlenen bu tür etkinliklerin hükümlü ve tutuklulara moral verdiğini söyledi.

Her daim cezaevinde etkinlik düzenlemeye gayret gösterdiklerini dile getiren Yavuz, şöyle devam etti:

"Göreve ilk başladığımızda böyle bir yarışmanın düzenlenmesini söyledim. Yıllardır ceza infaz kurumlarında görev yapıyoruz. En keyif aldığımız, en zevk aldığımız, en iştahlı olduğumuz programlardan biri oldu. Belki de merhametin, şefkatin, bağışlamanın, affetmenin en fazla olması gerektiği yerlerden biri, ceza infaz kurumlarımız. Bir an önce sizlere tahliye diliyorum."

Konuşmaların ardından Yavuz ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakan Türkön, yarışmaya katılan hükümlü ve tutuklulara çeşitli hediyeler verdi.

Etkinliğe Yavuz, Türkön, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Müftü İsmail Bayrak, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin ile hükümlü ve tutuklular katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Z.A

Kürtler de artık kendilerini türk islam sentezini savunan ırkçılara kendilerini kullandırtmaktan vazgeçsinler. Eğer Türkler üstünlük ve ulusçulukta ısrar ederlerse Kürtlerin ELZEM VE İVEDİ KÜRDİSTAN İSLAM DVLETİNE İHTİYAÇLARI VAR DEMEK.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş