DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Maçın ardından

Maçın ardından

7 Yıl Önce
2015-05-30 19:32:14
Fenerbahçe'deki teknik direktörlük görevini bıraktığını açıklayan İsmail Kartal, ligin 26. haftasındaki Çaykur Rizespor maçı dönüşü yaşadıkları silahlı saldırının takımın psikolojisini ve dengesini bozduğunu, bu olaydan sonra toparlanamadıklarını söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa'yı 2-0 yendikleri maçtan sonra görevini bıraktığını açıklayan Kartal, öncesinde sezonun kısa bir değerlendirmesini yaptı.

Takımı adına bir anlamda prestij mücadelesinde Kasımpaşa'yı 2-0 yendikleri için oyuncularını kutlayan Kartal, Beşiktaş'ın iyi başladığı sezonda 8. haftadan sonra yükselişe geçerek ilk yarıyı lider tamamladıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Ta ki kurşunlanıncaya kadar oynadığımız futbol ve coşkumuz ortadaydı, inancımız da tamdı. Kurşunlanma olayından sonra takımımızın psikolojisi ve dengesi bozuldu. Özellikle yabancı oyuncular ülkelerine gitmek istediler. Bu oyuncuları ülkemizde tutabilmek, inandırmak, çalıştırmak, onları motive etmek kolay değildi. Kurşunlanma olayında Sayın Cumhurbaşkanımızın arayarak bize destek ve güven vermesi beni çok mutlu etti. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Altınordu maçını hiç unutmuyorum. Kupa maçında 50-60 kişi vardı, eşim ve çocuğum tribündeydi, sahada genç oyuncularımız vardı. O 50-60 Fenerbahçelinin hem bana ve aileme hem de sahadaki genç çocuklara yaptığı hakaretleri ölünceye kadar unutmayacağım."

- "Taşlandık, yuhalandık, kurşunlandık, görevimin başında kaldım"

Bir Fenerbahçeli olarak hep dik durduğunu, hiçbir zaman bırakıp gitmeyi düşünmediğini anlatan Kartal, "Çok yalnız kaldık, bu süreçte yalnız bırakıldık. Birçok imkanlarımız kısıtlıydı. Takım içinde ekonomik anlamda da büyük sıkıntılarımız vardı. Transfer yapamadık, zaman zaman oyuncuların alacaklarını ödeyemedik. Hiçbir zaman bunları sağda solda konuşmadık, anlatmadık. Görevi bırakıp kaçıp gitmedik de. Bu şartlar altında taşlandık, yuhalandık, kurşunlandık... Görevimin başında kaldım" diye konuştu.

Şampiyon oldukları geçen sezon gibi bu sezon da ligi 74 puanla tamamladıklarını anımsatan İsmail Kartal, en yaşlı takım sıralamasında Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci sırada yer almalarına rağmen birçok istatistikte lider olduklarını dile getirerek şunları kaydetti:

"Bu takım şampiyonluk mücadelesi veren üç büyükler içinde, en az mağlup olan, en az gol yiyen, şampiyon takım kadar gol atan bir takım. Avrupa'nın en yaşlı ikinci, ülkemizin en yaşlı birinci takımı olmasına rağmen, koşularda, fizik mücadelelerde en üst sıralardaydık ve birçok teknik istatistiklerde önde bir takım olarak ikinci olabildik. Ne oldu da şampiyon olamadık? Bütün taraftarlarımızın, futbol kamuoyunun burayı çok iyi irdelemesini istiyorum. Bizler burada geliriz geçeriz. Bir Fenerbahçeli olarak hiçbir zaman görevden kaçmadım. Sonuna kadar en iyi şekilde hizmet etmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Bu kadarını yapabildik. Şampiyon olarak ayrılmak için hep Allah'a dua ettim, olmadı, nasip değilmiş, buraya kadarmış. Bu süreç içinde ekibime çok teşekkür ediyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş