DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Lösemili kızının tedavisi için yardım bekliyor

Lösemili kızının tedavisi için yardım bekliyor

7 Yıl Önce
2015-06-01 14:06:07
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yaşayan Tahir Ocak, KOAH hastası olduğu için çalışamadığını belirterek, kan kanseri (lösemi) tanısı konulan 13 yaşındaki kızı Şahadiyenur'un tedavi masrafları için hayırsever kişi ve kuruluşlara yardım çağrısında bulundu.

Ocak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2011 yılında eşini kaybettiğini, bundan dolayı üç kızına hem annelik hem de babalık yapmak zorunda kaldığını söyledi.

Eşinin vefatının ardından garsonluk yaptığını ve bir taş ocağında çalıştığını belirten Ocak, bir süre önce KOAH hastalığına yakalandığını anlattı.

Hastalığı nedeniyle 9 aydır çalışamadığını, devletin verdiği maaşla geçinmeye çalıştığını ifade eden Ocak, şöyle konuştu:

"İmam Hatip Ortaokulu 7'nci sınıfında öğrenim gören 13 yaşındaki kızım Şahadiyenur'u yüksek ateş şikayetiyle 23 gün önce Sandıklı Devlet Hastanesine götürdüm. Doktorlar, kızımın kan kanseri olduğunu söyledi. Önce Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine, buradan da Pamukkale Üniversitesi Eğitim Uygulama Araştırma Hastanesine sevk ettiler. Kızım şimdi Denizli'de tedavi görüyor. Yurtdışından bir hafta sonra ilaç gelecek. Bunun ödemesinin yarısını benim yapmam gerekiyormuş ancak buna gücüm yetmiyor. Kızımın tedavisi için yetkililerden yardım bekliyorum."

Ocak, bir süre önce Sandıklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ettiğini, kendisine 25 gün içinde yardım yapılacağının bildirildiğini sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Furkan

Şimdiki İranı güya kötülürken Humeyni Güzellemesi yapmayı unutmuyor! 1982 Hama Katliamında 40.000-70.000 insan çoluk-çocuk katledildi. Humeyni bunu desteklediği gibi, karşı çıkanları tasviye etti. (İranın zamanın en saygın din adamı ayetullah Munteziri vbz) Meşhur zalim Saddam bile bu katliamı kınadı. M.İslamoğlunun kendisi çok uyanık bir kimsedir ! kamuoyunda kaybolan saygınlığını yeniden parlatmak istemiş olabilir !EĞER GERÇEKTEN SAMİMİ İSE TWİTTER DEN UFAK HARFLERLE VERİLEN MESAJLARLA DEĞİL, ADAM GİBİ BİR BASIN TOPLANTISI YAPAR, BİZ HATA ETMİŞİZ, MEĞER İRAN VE HİZBULLAH KÖTÜ İMİŞ DERSİN !

Görüş Bildir Bizimle Paylaş