DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kuşadası-Güzelçamlı arası feribot seferleri başladı

Kuşadası-Güzelçamlı arası feribot seferleri başladı

03.06.2015 15:21:23
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası-Güzelçamlı arasında deneme amaçlı feribot seferlerini başlattı.

Deniz ulaşımının sağlanması nedeniyle organize edilen açılış töreninin ardından, ilk vapur seferine katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, düzenli olmasa da bugün itibariyle deneme seferlerini başlatmayı kararlaştırdıklarını belirtti.

Kısa bir süre önce "Denizcilik Daire Başkanlığı"nı kurduklarını anlatan Çerçioğlu, "İnsanlarımız artık sadece karayolundan gitmek zorunda değil. Vatandaş Kuşadası'ndan Güzelçamlı'ya deniz yoluyla geze geze gidebilecek. Kuşadası'ndan deniz yolu ile giden yerli yabancı herkes Güzelçamlı'da bulunan Milli Park'a ekstra bir ücret vermeden Büyük Şehir Belediyesi'ne ait otobüslerle ulaşımı sağlanacak" dedi.

Çerçioğlu, teknenin şimdilik kiralık olduğunu deneme seferlerinin ardından vatandaşların talebine göre bunu devam ettirip ettirmeyeceklerine karar vereceklerini, beğenildiği taktirde tekneyi satın alma yoluna gideceklerini kaydetti.

-"Biri bizi gözetliyor evine döndük"

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Çerçioğlu, belediyeye yönelik denetimlerin devam ettiğini halk ekmekten sonra şimdi Ege Et ile ilgili Tarım İl Müdürlüğü'nden 10 müfettişin görevlendirildiğini bildirdi.

Müfettişlerin şikayet üzerine Aydın'a geldiğini ifade eden Çerçioğlu, şunları söyledi:

"Fakat baktılar gördüler, pırıl pırıl. Tutanaklarını tutup teşekkür edip gittiler. Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne gelen en son müfettiş sayısı 140 idi. Artık ben saymıyorum. Fakat biri bizi gözetliyor evine döndük. Ne yapsak müfettiş geliyor. Şimdi de otobüslere müfettiş geliyormuş. Çok iyi bir kaynağımdan duydum. Konusu da otobüslerde oturduğumuz koltuklardaki süngerler yeterince kalın mı değil mi onu ölçeceklermiş. Vatandaş bizi biliyor. Bizim işimiz çalışmak engel olmasınlar yeter. Ben her zaman diyorum gelin beraber Aydın için çalışalım. Bu güzellikleri beraber yaşayalım."

Deneme seferlerinin, Kuşadası'ndan sabah 08:30, 13:00 ve 24:00, Güzelçamlı'dan da 07:00,11:00 ve 18:00 saatlerinde yapılacağı belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

serhat

Barajlar niye kime niçin girer. Derdin savaşsa eğer maşa isen her şey bahane barajı da bahane edersin. havayı da Allah canınız alsın.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş