SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Kurtulmuş'tan 'Kılıçdaroğlu' yorumu: Kaybedeceği belli seçime girmez

Kurtulmuş'tan 'Kılıçdaroğlu' yorumu: Kaybedeceği belli seçime girmez

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş,“Tanıyabildiğim kadarıyla Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday olmayacağını düşünüyorum. Kaybedeceği belli yarışa girmeyecektir” dedi.

Kurtulmuş'tan 'Kılıçdaroğlu' yorumu: Kaybedeceği belli seçime girmez
24.08.2017 02:41:31

Hürriyet'ten Hande Fırat'a konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2019 adayı olup olmayacağı, Meral Akşener cephesinde yaşananlar ve CHP Genel Başkanı'nın Adalet Yürüyüşü sırasında çektirdiği atletli fotoğrafına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar:

"KILIÇDAROĞLU KAYBEDECEĞİ SEÇİME GİRMEZ"

"2019 öncesi konuşmak için çok erken ama anlayabildiğim kadarıyla, tanıyabildiğim kadarıyla Sayın Kılıçdaroğlu'nun aday olmayacağını düşünüyorum. Çünkü bir parti genel başkanı olarak kaybedeceği peşin peşin belli olan bir yarışa girmeyecektir diye tahmin ederim."

"TALİHSİZ BİR FOTOĞRAF"

Talihsiz bir fotoğraf. O fotoğrafın üzerinden konuşmak istemem ama sehven öyle bir resim verdiğini düşünüyorum. Çok kötü bir fotoğraftı. Keşke öyle bir fotoğraf verilmeseydi.”

Kurtulmuş, Malatya Aslantepe Höyüğü'nden 1891 yılında çıkarılan ve Fransa'nın ünlü Louvre Müzesi'nde sergilenen Geyik Avı kabartmasının Türkiye'ye iadesi için Fransız yetkililerle temasa geçtiklerini de söyledi.

599df44767b0a90ee401342c

AKŞENER'İN ADAYLIĞI

Kurtulmuş, MHP'den istifa ederek yeni parti çalışmalarına katılan Koray Aydın'ın Meral Akşener'in 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklamasıyla ilgili şunları söyledi:

“Hayırlı olsun, daha 2019'a çok var. O köprünün altından çok sular akar. Çok adaylar, çok aday adayları çıkar. Daha henüz yarışın son safhasını görmeden bir şey söylemek için çok erken. Adaylık herkese açık. Tabii son Anayasa değişikliğiyle birlikte biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı adaylığı önceden çok kısıtlıydı. Şimdi milletvekilleri herhangi bir kişiyi aday gösterebileceği gibi 100 bin kişi imza toplarsa herhangi bir vatandaşımız da aday olabilir. Adaylık herkese açık. Mühim olan sandıklardan sonuç elde etmektir.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR