KKTC lideri Akıncı'dan tepki çeken ''Barış Pınarı'' açıklaması

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, Barış Pınarı Harekatıyla ilgili yaptığı açıklamalar büyük tepki topladı.

13.10.2019 06:59:37

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye'nin kuzeyini fiilen bölen ve Türkiye'yi de giderek daha çok tehdit edenterör örgütü YPG'ye yönelik operasyonu, çoğu Batılı ülkelerin manidar tepkileri ve tehditlerine rağmen sürüyor.

Macaristan ve İspanya gibi Avrupalı ülkelerin desteğinin yanında, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın operasyona yönelik açıklamaları dikkat çekti.

"BARIŞ PINARI DESEK DE AKAN KANDIR"

Akıncı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, operasyona açık bir destek belirtmediği gibi, Kıbrıslı Türklere yönelik katliamlara son veren 1974 Barış Harekatı'nın da bir savaş olduğunu savundu.

Akıncı, "1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (0)

Sayın Akıncı,-Baris pinari harekatindan sonra o makamda fazla oturacağinizi zannetmiyorum. Camiye 50/60 cemaat gelir namaz kilmak icin. Insanlık halidir bunlardan bir veya iki kişi gaz kaçırabilir. Orasi temiz bir mekan oldugu icin o kisi hemem disari çikar veya cikartilir. Sizde bulunduğunuz makamı terketseniz iyi olur. Yoksa Rum tarafina iltica etmek zorunda kalabilirsiniz.

Sahtekar .rumlarla kala kala rumlasmissin pion kukla.elli kere diolok yaptik.sen kimsin ki kurnaz.merhAmEt simkesi olan bize gelmis yalandan cakalca konusuyon.senin yönün belli .o topraklarda bizim .siyonist usagi sen de onlarla berabersin.OSMANLI GELECEK ALLAHIN IZNIYLE.

MUSTAFA AKBAŞ

KKTC HALKI VE YÖNETİMİ TÜRKİYE DEN NEFRET EDİYOR. HER YIL 1 MİLYAR TL ESKİ PARAYLA 1 KATRİLYON PARA GÖNDERİYORUZ. YAZIKLAR OLSUN SİZE BU ÜLKENİN EKMEĞİNİ SUYUNU İÇİP İHANET EDEN EDENE.

benim oz dayim senin orda ozgurce yasamani saglamak icin mucaedele verdi silah arkadaslarini sehit verdi nicin senin gibilerin kustahca aciklamalari yapabilmesi icinmi siz ne zannediyorsunuz o vatani size 30 kupona verceklerinimi unutmayin ugruna kan akitilmayan toprak vatan olmaz bugun turkiye ordan elini cekse sizi kendi kaninizda bogarlar haberiniz yok insaf insan o sehitlikteki sehitlerden utanir yaziklar olsun size ve sizi oraya oturtanlara

Kıbrıslilar bu saçma aciklamalariyla sürekli halkın tepkisini çekmekten bikmadilar galiba.74 te bıraksak Rumlar soykırım yapacaktı hala saçma açıklamalarda bulunuyorlar.

Karaktersiz

1974'de rumlar seni nasıl görmemişler? Belki o dönemde rumlarla iş birliği içindeydin

Yaziklar olsun sana, s'en gibilere....