DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kim Jong-un’u öldürmeyi planlıyorlar

Güney Kore yönetiminin Kuzey Kore lideri Jong'un'u öldürmeyi planladığı öne sürüldü...

6 Yıl Önce
2016-09-24 01:13:18

Güney Kore'nin, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u öldürmesi için seçkin askerlerden oluşan bir birliği hazır beklettiği iddia edildi.

Sputnik'te yer alan bilgide; Parlamento'da soruları yanıtlayan Güney Kore Savunma Bakanı Han Min-koo, Kuzey Kore liderini öldürmeye yönelik herhangi bir hazırlık yapılıp yapılmadığı sorusuna, “Evet, öyle bir planımız var” cevabını verdi. ​Güney Kore'nin ‘düşmanın' ana bölgelerdeki tesislerine füze saldırısı düzenlemek konusunda genel bir fikrinin ve planının olduğunu ifade eden Han, “Aynı zamanda düşmanın yönetim kadrosunu ortadan kaldırmak için de planlarımız var” dedi.

Kuzey Kore'nin 6. balistik füze denemesine hazırlandığını düşündüklerini kaydeden Güney Koreli bakan, en kötü senaryo için hazırlık yaptıklarını dile getirdi.

‘BUNA HAZIRLANMAMAK HATA OLURDU'

Dışişleri Bakanı'nın açıklamalarını değerlendiren Troy Üniversitesi'nden Daniel Pinkston, CNN'e yaptığı açıklamada, Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin ‘seçeneklere sahip olmak' istediğini belirterek, “Böyle bir şeyi başkana sunmamak, bunun için hazırlanmamak ve bunu yapabilecek kapasiteye sahip olmamak, hata olurdu” diye konuştu.

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş