GEZİKıbrıs’ın En İyi 9 Plajı

2 Hafta Önce Yazıldı - 681 Kelime

Yavru vatan Kıbrıs plajları ile ünlü! Kıbrıs’taki en güzel plajlar yazımı sizin için derledim, haydi okumaya!22.02.2021 08:52:22

Altınkum Sahilleri

Adından da anlayacağınız gibi Kıbrıs Altınkum Plajı altın renginden kumlara ve masmavi bir denize sahip. Dünyaca bir üne sahip olsa da doğallığını hala sürdüren bu plaj Kıbrıs'ın en ünlü plajları arasında yer almakta. Kıbrıs Adası'nın kuzey ucundaki dağlık bölge Karpaz ismiyle anılıyor. Altınkum sahilleri de Karpaz'da yer almakta. Sarıyer'de de bir Altınkum Plajı var onla karıştırmayın aman!

Alagadi Plajı

Girişi bedava olan plaj Girne'de yer alan bir halk plajı. Caretta caretta ve yeşil kamlumbağaların yumurtlama bölgesi olan bu plaj çok iyi korunuyor. Benim gibi ayağınızın yumuşak kumlarla temas etmesini seviyorsanız bu plaj tam size göre. Sahilde yeni yapılan bir restoran da bulunuyor. Ailece gittiğinizde ihtiyaçlarınızı bu restoran sayesinde giderebilirsiniz. Ücretsiz oluşu ve bir tesise sahip oluşuyla Alagadi aileler için oldukça uygun bir plaj.

Acapulco Plajı

Acapulco tam teçhizatlı bir tatil köyü. Otelde konaklamayanlar için Acapulco Plajı giriş ücreti ödeyerek kullanılabiliyor. Plajı bir hayli geniş ve tertemiz. Kibar çalışanlara sahip olan işletme tatil bütçesi geniş olanlar için ideal. Otel ve plaj Girne şehrinde yer almakta.

Escape Beach Clup

Bir diğer ismi Yavuz Çıkarma olan plajda lüks bir tesis var. Kıbrıs Escape plajı ücretli. Tabii içeri girince çok davetkar bir tesisle karşılaşıyoruz. Kaliteli bir hizmet ve tertemiz çimenler bulunuyor burda. Bir kere ücret ödedikten sonra şezlong ve şemsiyeleri kullanabiliyorsunuz. Plaj Kuzey Kıbrıs'ta yer alan Edremit ve Alsancak ilçelerinin arasında yer almakta. Eğer derli toplu temiz kaliteli bir yere ayıracak bütçeniz var ise gidebilirsiniz.

photo0jpg

Glapsides Plajı

Gazimağusa şehrinde yer alan plaj kumlu sahillere ve temiz bir denize sahip. Eğer giderseniz, burdan gün batımını seyretmenin keyfine varmanızı tavsiye ediyorum. Glapsides Plajı'nda deniz kolay kolay derinleşmediğinden çocuklu aileler için de bir hayli uygun bir plaj! Glapsides yazıldığı gibi okunuyor; Glap Sayds derseniz yerel halk suratınıza boş boş bakabilir şimdiden söyleyeyim!

Yeşilırmak Plajı

Kuzey Kıbrıs'ın Lefke şehrinde yer alan Yeşilırmak köyü az nüfuslu ve sevimli bir köy. Köye ait olan Yeşilırmak Plajı Kıbrıs bölgesinin dünyaya bir hediyesi! Diğer ismi Limnitis Plajı. Tertemiz bir su ve sahile sahip olan Yeşilırmak Plajı bütün günü serinleyerek ve keyif içinde geçirmek için ideal. Köyde, tarladan çilek toplayabilir ardından da kendinizi Akdeniz'in sularına bırakabilirsiniz!

Aya Napa

Nissi Plajı, Konnos Koyu gibi. Aya Napa'nın güney Kıbrıs'ta yer aldığını hatırlatayım. Yani buraya gidebilmek için vizeniz olması gerekli. Eğlence yanıyla ön plana çıkan bölge Kıbrıs'ta denize girilecek yerler arasında ön sıralarda geliyor.

Paphos

Güney Kıbrıs'ta yer alan Paphos kumlu sahili ve turkuaz rengindeki deniziyle fark oluşturuluyor. Paphos da tıpkı Aya Napa gibi pek çok plaja ev sahipliği yapan bir bölge. Burada bütün gün sereserpe yatıp yakan güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Güneyde olduğundan dolayı burası için deyanınızda vize olmalı!

Sevgili Timetürk okurları, Kıbrıs'ın sahillerican çektiren denizleri işte bunlar. İyi seyahatler dilerim.

Hazırlayan: Özlem Akçin - Özlem Keşifte

YORUMLAR (0)