SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
KDP'li vekil: Irak’ta hükümeti yıkmaya çalışıyorlar

KDP'li vekil: Irak’ta hükümeti yıkmaya çalışıyorlar

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro Üyesi ve eski Irak Maliye Bakanı Hoşyar Zebari, Irak’ta bazı tarafların, Adil Abdulmehdi hükümetini yıkmaya çalıştığını söyledi.

KDP'li vekil: Irak’ta hükümeti yıkmaya çalışıyorlar
18.4.2019 14:02:12

Twitter hesabından açıklama yapan Hoşyar Zebari, “İslami Dava Partisi ile Hikme Hareketi Adil Abdulmehdi hükümetini yıkmak için harekete geçmiş durumdalar ve durdurulmalılar” dedi.

İslami Dava Partisi'nin siyaset sahnesine girmek ve yönetim erkine ulaşmak için plan yaptığını belirten Zebari, bu amaçla Ammar Hekim liderliğindeki Hikme Hareketi'yle Abdulmehdi'yi başbakanlıktan uzaklaştırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Zebari, 2018'de yapılan seçimlerde Irak halkının söz konusu partileri cezalandırdığını belirterek, “Çünkü Iraklılar için yapacakları yeni bir şey yok. Daha önce yaptıklarını tekrar ederler” ifadesini kullandı.

77_5
Hoşyar Zebari

İDP, İDDİALARI YALANLAMIŞTI

2 gün önce İslami Dava Partisi liderinin ofisinin müdürü Haşim Rıkabi, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Abdulmehdi hükümetini devirmek için bir koalisyon arayışında oldukları yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söylemişti.

İSLAMİ DAVA PARTİSİ

Irak'taki Şii yapılanmalardan olan İslami Dava Partisi (İDP) İbrahim Caferi, Nuri Maliki ve Haydar İbadi gibi isimlerle 2005 yılından bugüne kadar Irak'ı yönetmişti.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR