DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kara Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümü

Başbakan Yıldırım:- 'Birlik ve beraberliğimize kasteden, her türlü tehdide karşı sınır ve ötesinde ortaya koyduğu mücadeleyle, caydırıcılığı temel alan güçlü yapısıyla Kara Kuvvetlerimiz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimize güven vermeye devam edecektir'

5 Yıl Önce
2017-06-27 15:21:26
Başbakan Binali Yıldırım, "Birlik ve beraberliğimize kasteden her türlü tehdide karşı sınır ve ötesinde ortaya koyduğu mücadeleyle, caydırıcılığı temel alan güçlü yapısıyla Kara Kuvvetlerimiz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimize güven vermeye devam edecektir." ifadesini kullandı.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Yıldırım, Kara Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yıldırım, vatan ve milletin yegane koruyucularından Kara Kuvvetleri Komutanlığının, ülkenin birlik ve beraberliği, bölünmez bütünlüğü için var gücüyle çalıştığını, hakkı ödenemez fedakarlıklar gösterdiğini belirtti.

Kara Kuvvetlerinin sahip olduğu eğitim, personel, donanım ve tecrübe üstünlüğü, yüksek ruh ve vazife şuuru, daima üstün disiplini ve görev anlayışının her durumda kendini ortaya koyduğunu ifade eden Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

"Gece gündüz demeden, her türlü mevsim ve doğa şartlarında mücadeleyi sürdüren Kara Kuvvetlerimiz, başarılarıyla her zaman milletimizin gurur kaynağı olmuştur. Birlik ve beraberliğimize kasteden her türlü tehdide karşı sınırda ve sınır ötesinde ortaya koyduğu mücadeleyle, caydırıcılığı temel alan güçlü yapısıyla Kara Kuvvetlerimiz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimize güven vermeye devam edecektir.

Kara Kuvvetlerimizin kuruluş yıl dönümünü bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, aziz şehitlerimizi ve bütün istiklal kahramanlarımızı rahmetle, saygıyla anıyor, kahraman askerlerimize takdirlerimi sunuyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş