SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Kanal Riva geliyor!

Riva Deresi Çevre Koruma, Su Güvenliği ile Kentsel Tasarım Projesi'nde imzalar atıldı. Proje ile Riva Deresi ve çevresinde yeni bir turizm cenneti oluşturulacak.

Kanal Riva geliyor!
14.2.2018 21:51:23
Beykoz Belediyesi ile Koltek Müşavirlik şirketi arasında "Riva Deresi Çevre Koruma, Su Güvenliği ile Kentsel Tasarım Projesi" için ihale sözleşmesi imzalandı. 
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in makamındaki toplantıda Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas, Başkan Danışmanı Nevzat Oral, Plan ve Proje Müdürü Hayriye Gül Totu ve firma yetkilileri hazır bulundu.

Proje neyi kapsıyor? 

Riva Deresi ve çevresinde yeni bir turizm cenneti yapılması, Kanal Riva projesiyle Beykoz'a sosyal donatı ve spor alanları kazandırılması. Riva'daki mevcut derenin ıslahı, bazı bölümlerin tekne turizmine açılması, organik tarımın desteklenmesi, kanalın etrafında spor, dinlenme, bisiklet ve yürüyüş alanları ile turizm tesislerinin kurulmasını kapsıyor. Projede, Riva Deresi'nin DSİ tarafından ıslahı yapılan kısmından başlayarak, denize dökülen 17 kilometrelik bölümü kapsayacak. 

Başkan Çelikbilek projeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelikbilek, "İstanbul'un vizyon projesi Kanal İstanbul'un yerel versiyonu olarak ve Beykoz'un turizm potansiyeline, geleceğine ve turistik tesis anlayışının gelişmesine büyük katkı sunacak Kanal Riva Projesi'ni hayata geçirmek için adımlarımızı attık. İlçemizde yeni istihdam olanakları sağlanması ve tesis kalitesini artırmasını beklediğimiz projede çevrenin korunması ve organik tarımın desteklenmesi de amaçlanmaktadır" dedi. Akademik ve bilimsel tecrübeler ile hayata geçecek Kanal Riva Projesi'yle bölgemiz İstanbul'un yeni çekim merkezi haline gelecek. Şimdiden hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Riva Deresi Çevre Koruma, Su Güvenliği ile Kentsel Tasarım Projesi'nin önemine değinen Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Salih Elmas, "Bu projeyle dere ıslahıyla su güvenliği sağlanırken, Kentsel Tasarım Projesi'nin katkılarıyla da bölgenin cazibesi ve değeri artacaktır. Ayrıca proje ile eş zamanlı olarak tüm hazırlıkları tamamlanan imar planları da yürütülecektir. Tüm faaliyetlerimiz, DSİ ile yaptığımız protokol kapsamında ortak yürütülecek olup, Kentsel Tasarım çalışmalarına İTÜ Peyzaj Mimarlığı hocaları danışmanlık edecek." açıklamalarında bulundu.
 

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR