DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kamalak: Partimizde bir tane FETÖ'cü bulamazsınız

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, 'Partimizde bir tane FETÖ'cü bulamazsınız. Partililerimiz sadece milli görüşe bağlıdır.' açıklamasında bulundu.

6 Yıl Önce
2016-09-08 11:17:59

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamuoyunda bir süredir, "toplumun her katmanına sızan FETÖ'nün siyasetten de temizlenmesi" yönünde açıklamalar yapıldığını anımsatarak, bu konuda en rahat partinin Saadet Partisi olduğunu bildirdi.

FETÖ'nün siyasetten de temizlenmesi için ilk adımı iktidar partisinin atması ve bünyesindeki FETÖ'cüleri temizlemesi gerektiğini vurgulayan Kamalak, "Paralel yapının bizimle uzaktan yakından ilişkisi olamaz. İncelendiğinde görülebilir. Partimizde bir tane FETÖ'cü bulamazsınız. Partililerimiz sadece Milli Görüş'e bağlıdır. Yapının asıl olarak büyütüldüğü, teşvik edildiği, beraber ıslanıldığı yer iktidar partisi." ifadesini kullandı.

KHK'lara dava açılamaz

Mustafa Kamalak, kendisinin de hukukçu olduğunu anımsatarak, OHAL sona erdikten sonra KHK'lar aleyhine dava açılamayacağını belirtti.

Anayasanın 148. maddesinde "Olağanüstü hallerde, sıkıyönetim ve savaş hallerinde çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerin şekil ve esas bakımından anayasaya aykırılığı iddiasıyla, Anayasa Mahkemesinde dava açılamaz." hükmünün yer aldığına işaret eden Kamalak, "Dolayısıyla KHK'lara yönelik sonrasında dava açılamaz, yerel mahkeme diyecek ki 'KHK ile atılmışsınız ve bu da anayasada yer alıyor.' Yapabilecek bir şey olamaz." dedi.  .

YORUMLAR (3)

ekoltürk

Sayin genel başkanim.bu ifadeyi o makamin Rahmetli Hocamdan miras oldugu icin kullaniyorum.biz fetocuyu taniriz ve bunuda onun yüzüne söyleriz,MG cüler saftir falanda ölcüleri saglamdir.ondandir siz o büyük hatayi yapmamaliydiniz.bazi hatalarin dönüsüde olmaz affida.bir mg cü sirf muhalefet yapmak icin dogrudan sapamaz.bu yapildi yani fetonun takiye fetvalari kullanildi.bak bu gün her siyasi icin fetoyla öyle yada böyle birloktelikten söz edilirken.herkesin hemfikir oldugu Erbakan asla diyor ekliyorlar.Erbaka yirmi yildan evvedir.fetoyu ABD ajani,israil uşagi demistir diyorlar

gokce

Sen kendin düne kadar teröristleri türkiyenin en temiz hareketi diye adlandırıyordun şimdi ne oldu

İsmail ay

Bi tane bile bulamazsınız çünkü hepsi Fetocu Dumanlı Ekreme saman müsvettesine Desticiyle beraber desteğe koşan ben değilim herhalde

Görüş Bildir Bizimle Paylaş