DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü

7 Yıl Önce
2015-08-25 11:56:36
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlamaları kapsamında bu yıl üçüncü kez düzenleyeceği yarı maraton için başvuruların, 4 Eylül Cuma günü sona ereceği bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 6 Eylül Pazar günü koşulacak 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu 3. Yarı Maratonu için şu ana kadar yerli ve yabancı 600'ün üzerinde elit sporcu kayıt yaptırdı.

Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayacak, İnciraltı'nda Dokuz Eylül Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi önünden dönülerek tekrar Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak yarı maratona, 1995 doğumlu ve üstü, kulüp ve ferdi lisanslı sporcular katılabilecek.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) kurallarına uygun olarak düzenlenen maratona katılan sporcuların sıcak havadan etkilenmemesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi, belli noktalara su ve sünger istasyonları kuracak.

"Büyük bay", "büyük bayan" ve "veteran" kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışmada, dereceye giren sporculara, para ödülü verilecek.

Yarışmaya katılacak sporcular, 4 Eylül Cuma günü saat 18.00'e kadar "dokuzeylulyarimaratonu.com" adresinden online kayıt yaptırabilecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş