SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İyilikhane’de Ramazan, yetimin sevinci, iyiliğin vesilesi olacak!

İyilikhane’de Ramazan, yetimin sevinci, iyiliğin vesilesi olacak!

Yetim ve muhtaç çocukların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyet gösteren İyilikhane Yetimlerle Dayanışma Derneği, Ramazan ayı boyunca kumanya ve bayramlık dağıtımları ile yetimlerin sevinci olacak.

İyilikhane’de Ramazan, yetimin sevinci, iyiliğin vesilesi olacak!
9.6.2016 17:14:26

2011 yılında bir avuç iyilik meraklısı öğrencinin gayretiyle Kitap Ayracı Projesi adıyla başlayan gönüllü iyilik hareketinin Afrika-Malavi'de bir yetimhane, Asya-Patani'de bir okul inşa etmesinin ardından, 2014 yılında İstanbul merkezli kuruldu, İyilikhane Yetimlerle Dayanışma Derneği.

Ramazan-2016-afis

2_40

Planlı kötülüklerekarşı daha fazla planlı iyilik üretmeyi amaçlayan ve yetimlerin insani, kültürel, sosyal ve entelektüel ihtiyaçlarını gidermek için çalışan İyilikhane; kurulduğu günden bu güne yüzlerce yetimin tebessümüne vesile oldu ve olmaya devam ediyor. Bir tarafta İyilik Heybesi'nde üretilen özgün ürünler aracılığıyla elde edilen gelirle Bangladeş'te 170 yetime yuva olacak İyilikhane Yetimhanesi'nin inşasını sürdürürken, diğer tarafta Türkiye dâhil 29 ülkede 235 yetime Yetim Sponsorluk Halkaları Projesi ile her ay 100 TL düzenli bağış ulaştırıyor. İstanbul'da yaşayan yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara ise gıda ve kıyafet yardımları ile destek oluyor.

3_38

4_27

2015 yılında ilk kez düzenledikleri Ramazan ve bayram yardım organizasyonları ile 200'e yakın aileye yardım ulaştıran İyilikhane Derneği, bu sene de yetim ve ihtiyaç sahibi yüzlerce çocuğun mutlu bir Ramazan geçirmeleri ve bayramı heyecanla karşılamaları için “Yetimin Sevinci, İyiliğin Vesilesi Ramazan” diyerek yardım çağrısında bulundu. Kumanya bedelinin 50 TL, bayramlık bedelinin ise 75 TL olarak belirlendiği kampanyalarına hayırseverlerin desteklerini bekliyorlar.

#ramazaniyiliktir diyen ve bir yetimin sevincine ortak olmak isteyenler, www.iyilikhane.org.tr adresinden online bağış ile, 0216 988 16 34 numaralı dernek telefonunu arayarak ve dernek hesaplarına havale/EFT göndererek zekat ve sadaka bağışlarını İyilikhane'ye ulaştırabilirler.

1_51


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR