SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik şiddetine tepki gösteren Alman diplomat, Bild gazetesinin hedefinde

İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik şiddetine tepki gösteren Alman diplomat, Bild gazetesinin hedefinde

Alman Bild gazetesi, Filistin/Ramallah'ta görevli Alman bir diplomatın İsrail askerlerinin şiddetini belgeleyen bir tweeti beğenmesi üzerine diplomat hakkında 'Alman diplomattan antisemitizm skandalı' başlıklı bir haber yayınladı.

İsrail askerlerinin Filistinlilere yönelik şiddetine tepki gösteren Alman diplomat, Bild gazetesinin hedefinde
18.7.2019 17:22:28

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Twitter'da "GerRepRamallah" yani "Almanya ve Ramallah" adıyla yer alan ve görevi gereği Filistin'de bulunan Alman diplomat Christian Clages, Bild gazetesinin merceğinde! Gazete, 64 yaşındaki Clages'in, Twitter hesabından beğendiği tweetler üzerinden diplomata savaş açmış durumda.

Bild, bu sebeple "Alman diplomattan antisemitizm skandalı - Alman diplomatlar neden İsraillilere karşı kışkırtıcı?" başlıklı bir haber yayınladı.

İSRAİL ŞİDDETİNİ ORTAYA KOYAN TWEETLER

Twitter'da şu anda 600'den biraz fazla takipçisi olan Alman diplomatın "beğendiği" ve Bild'e göre "büyük tepkiyle karşılanan" tweetlerdeyse İsrail askerlerinin Filistin'de yaşattığı şiddet görülüyor.

Bu tweetlerden biri Filistinli bir aktivist olan "@MuhammadSmiry" tarafından 19 Ocak 2019'da paylaşılmış. Söz konusu tweette "Bir çocuğu Filistinli askerlerin elinden almaya çalışan Filistinli kadınlar. İşgal altındaki Filistin'e hoş geldiniz" notuyla paylaşılmış bir video görülüyor. Videoda İsrail askerleri ve Filsitinli kadınlar arasında arbede yaşıyor.

77_14

İsrail'in Filistinlilere yönelik şiddetini eleştiren onlarca tweeti beğenen Alman diplomatın, "like'ladığı" o tweetlerden bir de beyaz üstünlüğünü savunan Ku Klux Klan kurucusu Dr David Duke'un Filistin'deki Deyr Yasin katliamını andığı bir paylaşıma verilen cevap. O cveapta Filistin aktivisti hesap "Siyonistler" ifadesini kullanıyor.

78_3

2019-07-18_17h08_13

Alman diplomatın beğendiği tweetlerden bir diğeri: "Filistinli çocuklar tanklara taş alınca İsrailli askerlerin hali."

79_1

Öte yandan haber sebebiyle Alman diplomat Christian Clages'in beğenilerini azalttığı ve söz konusu tweetleri beğenilerinden çıkardığı görülüyor. Haber yapıldığı sırada 248 olan beğeni sayısı şu anda 183.

2019-07-18_17h29_24

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ALMAN DİPLOMAT HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bild gazetesi konuyu bugünkü manşetine taşıdı. Dolaylı olarak Filistin'deki İsrail şiddetini de duyuran gazete Dışişleri Bakanlığı'nın Alman diplomat hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

2019-07-18_17h11_16

Konuyu Twitter hesabından paylaşan Hürriyet Dış Haberler Editörü İlker Sezer, Alman diplomatın Ramallah'ta oturduğunu ve İsrail şiddetine tnaık olduğunu, fakat Bild gazetesindeki haberi yapan muhabirin Berlin'de oturup Ramallah haberleri yaptığını söyledi.

2019-07-18_17h10_48

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR