İsmail Ege Şaşmaz kimdir?
İsmail Ege Şaşmaz kimdir?

İsmail Ege Şaşmaz kimdir?


25 Kasım 1993 yılında Manisa'da dünyaya gelen İsmail Hakkı Şaşmaz ilkokul ve ortaöğretim eğitimine Manisa'da devam etti. Lise eğitimini Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı.
Şaşmaz ilk oyunculuk kariyerine Manisa Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Yarışması'nda “Sınıfta Acil Servis” isimli oyunla başladı.
"Kariyerine Güneşi Beklerken" isimli diziyle adım atan Şaşmaz'ın daha sonra reklam ve oyunculuk teklifleriyle yıldızı parlamaya başladı. Bir sonra ki projesi “Serçe Sarayı” ile oyuncunun aktif kariyer hayatı devam etti. Hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip oyuncu sık sık ekranlarda dizi ve film projelerinde boy göstermeye başladı.

Günebakan” dizisinin "Rüzgar" karakterina hayat veren İsmail Şaşmaz'ın bir sonraki durağı Fox Tv ekranlarına gelen “Aşk Yalanı Sever” projesi oldu.
TRT'nin sevilen dizilerinden olan “Mehmetçik Kutül Amare” de oyunculuk kariyerine devam eden Şaşmaz'ın son projesi "Sen Çal Kapımı" isimli yapım oldu.
Oyuncu 11 Ekim 2020 tarihinde kız arkadaşı Hande Ünal ile nışanlandı. Oyuncunun yakın arkadaşları bu mutlu günlerinde dostlarını yalnız bırakmadı.

WhatsApp Image 2020-10-12 at 19.47.01 (1)

 

İsmail Ege Şaşmaz Kimdir?

Doğum Tarihi:25 Kasım 1993
Mesleği:Sanatçı
Ünvanı:Sanatçı