DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İslami Cihad üyelerine 'roket' gözaltısı

Hamas; İsrail'e roket attıkları iddiasıyla üç İslami Cihad üyesini gözaltına aldı.

28.05.2015 09:34:15

Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre; Hamas güvenlik birimi, İsrail'e roketli saldırı düzenledikleri gerekçesiyle Gazze'de üç İslami Cihad üyesini gözaltına aldı.

İsrail güçleri, roketin Aşdod'un güneyinde Gan Yavne yakınındaki açık alana düştüğünü açıklamıştı. Patlamayla ilgili herhangi bir hasar bildirilmemekle beraber 15 yaşındaki bir kız çocuğunun hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

İsrail'in suçlamalarına rağmen, İslami Cihad roketlerin sorumluluğunu üstlenmedi.

Gazze kaynaklarından alınan bilgiye göre atılan roketten İslami Cihad üyelerinin sorumlu olması halinde bile bunun münferid bir hareket olduğu ve İslami Cihad yönetiminin desteği alınmadan yapılmış.

Gazze'de geçen yaz yaşanan savaş sonrasında, Hamas, İsrail ile ateşkes ihlallerini önlemek için büyük bir çaba göstermişti.

İsrailli yetkililer roketin kuzey Gazze'de yeni bir askeri kanat komutanı atanması sebebiyle grubun içinde bir fikir ayrılığı olduğunu iddia etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

berdan

pkk nin tarihine baktığımızda muşamba ya sarıp yakma parmak koparma diri diri yakma büyük küçük genç yaşlı kadın erkek kaçırma uyuşturucu velhasıl daha niceleri yani geçmişleri bu kadar karanlık bir örgüt bu gün kimse kalkıp bana yok kurt halkının istekleri talepleri hele hele haklarından hiç bahsetmesin ben bir müslümanım ve sadece müslümankardeşlerimi hak ve taleplerini soruyorum bu zamana kadar ıslam için müslümanlar için en önemlisi Allah için ne yaptınız soruyorum ne yaptınız

Görüş Bildir Bizimle Paylaş