DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3132 ₺

EURO

17,3818 ₺

ALTIN

973,91 ₺

BİST

2.391,05 ₺

IŞİD, Reina saldırısını bir kez daha üstlendi

IŞİD, aralarında Türkçe ve İngilizce'nin de olduğu 10 dilde ‘yayın yapan' propaganda dergisi Rumiyah'ın beşinci sayısını çıkardı. Derginin bu sayısında

6 Yıl Önce
2017-01-10 15:35:11

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Amerika'nın Sesi'nden Hilmi Hacaloğlu'nun haberine göre, 40 sayfalık dergide hem Türkiye hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkça tehdit edildi.

Örgüt, ‘Kafirlerin suikast ile öldürülmesi' başlıklı ‘makalede' Erdoğan'ın fotoğrafını kullandı.

SUİKASTLER SAVUNULDU

Yazıda Tevbe Suresi'nin 5. ayetine ve 14. yüzyılda Suriye'de yaşamış din adamı İbni Kesir'in tefsirine atıfla suikastların meşru olduğu iddia edildi.

Türkiye'deki IŞİD hücrelerine eylem çağrısı yapılan yazıda, İbn'ül Arabi, El Kurtubi ve İmam Buhari'den de alıntılar kullanıldı.

"KAFİR LAİK HÜKÜMET"

Türkiye'nin Cürümleri' başlıklı bir başka yazıda da ‘kafir laik hükümet' şeklinde nitelenen Türkiye tehdit edildi.

TÜRK ASKERLERİ ve ÖSO FOTOĞRAFLARI

Dergide, yakıldığı iddia edilen Türk askerlerine ilişkin fotoğraflar ile öldürüldüğü iddia edilen ÖSO militanlarının fotoğrafları da yayınlandı.

REİNA SALDIRISI

Bu arada örgüt, yılbaşı gecesi düzenlenen Reina saldırısını bir kez daha üstlendi. Türkiye'ye ‘Haç'ın hizmetçisi' diyerek dergi, saldırıyı tek bir kişinin yaptığını yinelerken eylemde otomatik silahla birlikte el bombalarının da kullanıldığını yazdı.

.

YORUMLAR (1)

adalet

Bu arada ısrarala bu saldırıda ışıd ı temize çıkaran manşetler atan ak it gazetesi nin kimin emriyle hangi mahfillere hizmet ettiği merak konusu????

Görüş Bildir Bizimle Paylaş