DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IŞİD Ramadi'de baraj kapaklarını kapattı

Irak'ta IŞİD'in, Fırat Nehri üzerindeki Ramadi Barajının tüm kapaklarını kapattığı ve kentin doğu bölgelerine giden suyu kestiği bildirildi.

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:20:39

Enbar Valisi Güvenlik Müsteşarı Tuğgeneral Aziz Halef et-Tarmuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IŞİD'in Ramadi'nin kuzeyindeki barajın kontrolünü ele geçirdiğini ve tüm kapaklarını kapattığını söyledi.

Örgütün, güvenlik güçleri ile aşiretlerin kontrolünde bulunan Halidiye ilçesi ve Habbaniye nahiyesine giden suyu kestiğini, bu iki bölgeden geçen nehrin su seviyesinin düştüğünü ifade eden Tarmuz, "IŞİD, suyu keserek bölge sakinlerini öldürmeye ya da onları bu bölgeyi terk etmeye zorluyor" dedi.

Tarmuz, barajın geri alınması için askeri operasyon düzenlenmesi ya da suyun akması için barajın kapaklarından birinin hava saldırısıyla vurulması talebinde bulundu.

Irak'ın yüz ölçümü bakımından en büyük vilayeti Enbar'ın merkezi Ramadi, yaklaşık iki haftadan bu yana IŞİD'in kontrolünde bulunuyor. Irak ordusu ve Haşd-ı Şa'bi milisleri, kentin geri alınması için 26 Mayıs'ta operasyon başlatmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

umut polat

Son cümlenizde dediğiniz gibi siz hala kürtlere ataist zerdüşt deyin bakalım.bu söylem kaybettirdi işte

Görüş Bildir Bizimle Paylaş