DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

IŞİD 400 çocuğu kaçırdı

IŞİD'in Irak'ın Enbar ilinde yaklaşık 400 çocuğu kaçırdığı bildirildi

7 Yıl Önce
2015-05-30 17:12:33

Enbar İl Meclis Üyesi Ferhan Muhammed, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  "DAEŞ, bir haftadan uzun süredir Enbar'ın batısındaki Er-Ratba, El-Kaim, Ane, Rave ilçelerinden çocukları alarak örgütün Irak'taki ve Suriye'deki karargahlarına götürdü. DAEŞ, en az 400 çocuğu kaçırdı" dedi.

Muhammed, IŞİD'in kontrolü altında bulundurduğu bölgelerdeki tüm çocukları silah altına alabileceği ve terör eylemlerinde kullanabileceği uyarısında bulundu.

IŞİD çocukları silah altına alıyor

Diyala Emniyet Müdürü Tuğgeneral Casim es-Saidi de IŞİD'in Diyala kentinde, 100'e yakın çocuğu silah altına aldığını ifade etti.

Saidi, söz konusu çocukların intihar eylemlerinde kullanabileceğini öne sürerek, "DAEŞ, Diyala'da kontrol altına aldığı bölgelerden yaşları 16'yı geçmeyen 100'e yakın çocuğu silah altına aldı. Terör örgütü bu çocukları çeşitli şekillerde cezbederek veya beyinlerini yıkayarak intihar eylemlerinde kullanacak" diye konuştu.

IŞİD'in silah altına aldığı çocuklara askeri eğitim vereceğini söyleyen Saidi, bu çocuklardan bazılarının terör örgütünün kontrolü altındaki diğer bölgelere hatta Suriye götürülmesinin imkan dahilinde olduğunu dile getirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

dindar bir kürd

Ali cancan, Kürt halki kemalistler ve laiklerle ozdesleserek kutsal devlete ve evren yasalarina tapan ve kendisine ihanet eden sozde islamci ama ozde rant duskunlerine islamin tokadini atmistir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş