İran: 'Suudi Arabistan yok olacak'

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi, 'Suudi Arabistan Yemen'e saldırarak bu ülke halkına büyük zulüm yapmıştır. Bu zulüm Suudi Arabistan'ın yok olmasına neden olacak' dedi.

26.05.2015 21:25:19

İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Dezful kentindeki bir törende konuşan Firuzabadi, Suudi Arabistan'ın Yemen'e yönelik operasyonlarının "Suud hanedanlığının gururundan" kaynaklandığını ileri sürdü. Firuzabadi, operasyonda "ABD'nin etkisi" olduğunu söyledi. İran Genelkurmay Başkanı, "ABD yıllardır bölgede birçok komplo kurdu ancak her seferinde halkların direnişi karşısında mağlup oldu. Biz hiçbir ülke için savaş istemiyoruz ancak İslami değerleri ve dünya mazlumlarını savunmaya da hazırız" ifadesini kullandı.

Firuzabadi, Suudi Arabistan Yemen'e saldırarak bu ülke halkına büyük zulüm yaptığını savundu ve "Bu zulüm Suudi Arabistan'ın yok olmasına neden olacak" ifadesini kullandı.

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta "Kararlılık Fırtınası" adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Yemen'de Hadi yönetiminin müdahale çağrısı üzerine başlatılan operasyonun 21 Nisan'da sona erdiği açıklanmış ve Yemen halkı için artık "Umuda Dönüş" operasyonunun başladığı bildirilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

dindar bir kürd

Muhalife, hakikaten ruh hastasi ve irkci olan sensin. Kürtlere bu kadar garez ve kin kustuguna gore gocundugun bir nokta olmali. Burasi islami bir site. Senin gibi Kürt ve islam düsmanlarinin buraya dadanmamasi lazim. Kürtleri bu ulkede 38 kez imha eden zihniyettensin. Eger zerre kadar insan olsaydin Kürtlere yapilanlari araştirir onlara bu iftiralari atmazdin

M

hadi be, biraz dini sevdik ama getireni sevmedik dediginiz admlari dinleseydiniz, simdi bu saçmaliklarida savurmazdiniz. Bilirdiniz, oralar nekadar çöl olsa, ot bitmesede, dünyanin en varlikli yeri olacak ve kalacak ebediyeten. orda hükümet el degistirsede, arasira bir kargasa olsada, asla büyük bir fitne kopamayacak. buna hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Iran, ne biçim adamsiniz yahu. soyumuz ayni çgumuzun, ama siz ayni bizim hdpciler gibisiniz. sah ismailden beri birseyler ters gidiyor sizde be kardeslerim.

mehmet yılmaz

suudi arabistan yemene saldırdığı için yok olacak..tamam kabul. peki iranlı şiiler ve milliyetçiler; ırağa, suriyeye, afganistana saldırdığınız için yok olmayacakmısınız...bende burdan yazıyorum, iran; işidin eliyle yok olacak. iranın var olan üçlemesi; fars, ehlibeyt ve mehdi inancı ile kendini ortaya atan iran yok olacak ve geriye sadece fars acem kültürüne sahip olan milliyetçi iran kalacaktır.eğer iranın yetkilileri bu gelişmeleri görmüyor ve bilmiyorsa, demekki iran tahminimizdende önce yıkılacaktır. belki suud daha fazla yaşar.zaten iran için suud, amerikadan ve israilden daha tehlikeli

serhat

Abi ozaman siz ne zaman yok olacaksınız acaba suriye de bir sürü mazlum şehid edildi. Bunu nerenize koyacaksınız. Irakta aynen fitneleriniz devam ediyor Türkiye de aynen.Zulüm yapan zalimdir. Bu Suudi yönetimi de olsa böyledir.