DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran'a vize kolaylığına iptal

Tacikistan’da İran vatandaşları için basitleştirilmiş vize verme iptal edildi.

6 Yıl Önce
2016-10-25 14:20:42

Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre; Tacikistan hükümeti İran vatandaşlarına vize verme konusunda gösterdiği kolaylıkları iptal etti.

İran'ın Osmon havayolu şirketi yetkilileri Tacikistan'ın Duşanbe havaalanında İran vatandaşlarına verdiği basitleştirilmiş vize sistemini iptal ettiğini açıkladı.

Havayolu şirketi bundan sonra sadece Tacik vizesi olanlara Tacik uçuşları için bilet satacağını bildirdi.

Yeni uygulamaya göre Tacikistan'a gitmekisteyen olan İran vatandaşları bundan sonra ülkenin Tahran'daki büyükelçiliği ya da Meşhet'teki konsolosluğundan vize almak zorunda.

24 Ekimde Ozodi Radyosunu konuşan Osmon hava yolu şirketinin Duşanbe'deki satış merkezi çalışanı Rustam Kurbanov, vizesiz bilet satılmayacağını belirtti. Yetkili geçtiğimiz perşembe günü İran'dan Tacikistan'a uçuş yapmak isteyen 40 kişinin yolculuğunun vize eksikliği nedeniyle iptal edildiğini söyledi.

Tacikistan Dışişleri Konsolosluk Dairesi Bakanlığı temsilcisi Ozodi Radyosuna verdiği röportajda ülkesinin İran'a basitleştirilmiş vize sistemini iptal ettiğini doğruladı. Ancak o bu konuda daha detaylı bilgi vermekten kaçınarak bunun “geçici bir uygulama olduğunu” söylemekle yetindi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş