DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'İnsanlar namuslarıyla tehdit ediliyor'

Ağrı Valisi Musa Işın, 'Bir ilimizde 40'a yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal ediliyor ve 'siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz' denilerek orada zorla tutuluyor' dedi.

7 Yıl Önce
2015-08-22 17:14:56

Kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Işın, Kürtler'in hakkını savunduğunu iddia eden PKK'nın, çocuk ölümleri üzerinden ajitasyon ve karalama kampanyası yürüttüğünü söyledi.

PKK'nın son iki yılda kentte 147 eylem gerçekleştirdiğine dikkati çeken Vali Işın, Çözüm Süreci'nde silahları bırakması gereken PKK'nın, şehir yapılanmaları oluşturarak, devlete karşı bir başkaldırı planı yaptığını belirtti.

Işın, şöyle konuştu:

"İki yılda sadece Ağrı'da 147 eylem gerçekleştiren PKK, Çözüm Süreci boyunca, araç yakma, adam kaçırma, haraç alma, yağmalama, tehdit, güvenlik güçlerimize silahlı, molotoflu ve bombalı saldırı, doğalgaz boru hattına saldırı, yol, elektrik, su gibi halkın temel ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmaları yürüten devletin araçlarını yakma, hizmeti götüren görevlileri kaçırma, tehdit etme gibi eylemlerini sürdürmüştür. Devletin vatandaşa yaptığı hizmetleri engelleme yoluna gitmiştir. Kürt çocuklarını dağa kaçırarak dağdaki kadrosunu genişletmiştir. Şehir yapılanmalarına giderek, halkı devlete karşı kışkırtma yoluna gitmiştir. Sözde kantonlarla halkı yönetmeyi amaçlayan terör örgütü, bu tutmayınca da şimdi her türlü eylemi yaparak, vahşice ölümlere sebep olmaktadır."

"İnsanlar namuslarıyla tehdit ediliyor"

İnsanların namuslarıyla tehdit edildiğini aktaran Vali Işın, Kürtçülük perdesi altında, vatandaşların canına, malına, namusuna, mukaddesatına düşman olan ve Kürtleri yok etmeye çalışan cani bir örgütle karşı karşıya olunduğunu belirtti.

Vali Işın, "Sizin adınıza sizi öldüren, haraç toplayan, araçlarınızı yakan, gencecik kızlarınızı iğfal eden, dağdaki baronlarına peşkeş çeken, Kürt halkının kutsal bildiği bütün değerlerine savaş açan bir örgütün, Kürtler'in hakkını savunduğunu aklını, izanını, vicdanını, insafını kaybetmemiş hiç kimse iddia edemez" diye konuştu.

Vali Işın, şöyle devam etti:

"Bir ilçemizde kadınlar gece vakti 'toplantı var' denilerek evlerinden alınıyor, kocaları karşı çıkınca da ölümle tehdit ediyorlar. Bir ilimizde 40'a yakın genç kız dağa kaçırılarak iğfal ediliyor ve 'siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz' denilerek orada zorla tutuluyor. İnsanlarımız namuslarıyla tehdit ediliyor. İslam dininin insanları köleleştirdiği savını ortaya atarak, inançlı vatandaşlarımıza Marksist, Leninist bir düşünce biçimini aşılamaya, onları kendi emelleri için kullanmaya çalışıyorlar. PKK'nın dağ kadrosunda 6 bin civarında çocuk bulunuyor. Sadece son iki yıl içinde bölgemizde 20 yaşın altında 22 kişi, ya teslim olmuş ya kaçırılmış ya da güvenlik kuvvetlerimize yapılan saldırılarda yer almıştır."

"PKK Kürtlerin yaşam hakkını ellerinden alıyor"

PKK'nın bu vahşi yüzünü kapatmak için çatışmalarda ölü olarak ele geçirilen kişilerin üzerinden ajitasyon yaparak, karalama kampanyası yürüttüğünü ifade eden Işın, PKK'nın Kürtlerin yaşam hakkını ellerinden aldığını ve gasp ettiğini vurguladı.

Işın, şunları söyledi:

"Halkımız bütün bu olup bitenlerin kendilerinin lehine değil, aleyhine oynanan bir oyun olduğunu, ilmiyle, aklıyla, irfanıyla bertaraf edecektir. Yapılan her eylemde en çok Kürtler zarar görüyor. Burada onların araçları, dükkanları yakılıyor, hayatları ellerinden alınıyor. Bütün siyasi kazanımları bir tarafa iterek, ülkeyi 90'lı yıllara götürmeye çalışan terör örgütüne, Kürt halkı gençlerini ve geleceğini terk etmeme kararlılığındadır. Bu kararlılık devlet eliyle de en etkin biçimde desteklenmeye devam edecektir."

Vatandaşın terörün ürettiği korku psikolojisini kırdığını, gelecekten umutlu olduğunu ve devletine güvendiğini anlatan Işın, vatandaşların devletin sunduğu tüm yatırım ve imkanların farkında olarak, imanın ve inancının gereği ile örgüte gereken tepkisini fert fert göstermeye başladığını ifade etti.

Ülkede teröre başvurulacak hiçbir gerekçenin olmadığını söyleyen Işın, sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Ülkemizde barışın inşa edilmesini, istikrarın sağlanmasını, bu ülkede yaşayan bütün etnik grupların, kader birliği yapmış, kenetlenmiş halkımızın bir arada yaşama iradesini istemeyen kirli güçler, bunun önüne geçmek için her türlü yolu deniyor. Ama bu devlet merhametin, şefkatin ve hukukun temel alındığı şanlı duruşundan ödün vermeyerek çocuklarımızın, askerimizin, polisimizin katili, Kürt kadınlarının namusuna ırzına halel getirmek derdindeki bu alçak örgütle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Biz hep birlikte barışı inşa edeceğiz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş