DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İngiltere, gözünü 2022 Dünya Kupası'na dikti

İngiltere, gözünü 2022 Dünya Kupası'na dikti

7 Yıl Önce
2015-06-04 13:46:00
İngiltere Kültür, Medya ve Spor Bakanı John Whittingdale, ülkesinin 2022 Dünya Kupası'na evsahipliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

İngiliz parlamentosunda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Whittingdale, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'da düzenlenmesi kararına ilişkin olarak ABD ve İsviçre makamlarınca yürütülen soruşturmayı takip ettiklerini ve bu konuyla ilgili şu anda bir değişikliğin olmadığını söyledi.

İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı Greg Dyke'ın "2018 Dünya Kupası'nı Rusya düzenlerse, 2022'nin evsahipliğini bir Avrupa ülkesinin yapması olasılık dışı görünüyor" ifadelerine atıfta bulunan Bakan Whittingdale, "Eğer FIFA bize '2022 Dünya Kupası'na siz evsahipliği yapmayı düşünür müsünüz?' derse, tesis konusunda yeterliyiz" dedi.

2018 Dünya Kupası'na evsahipliği için aday olan İngiltere, 2010 yılının aralık ayında yapılan oylamada iki oy alarak ilk turda elenmişti. Bu sonucun ardından son beş yıldır FIFA ve başkan Sepp Blatter'e büyük tepki gösteren İngiltere, geçen hafta yaşanan yolsuzluk operasyonu ve iki gün önce Blatter'in istifa edeceğini açıklamasının ardından 2018 veya 2022 Dünya Kupası'na evsahipliği yapma konusunda tekrar umutlandı.

Londra Belediye Başkanı ve Muhafazakar Parti Milletvekili Boris Johnson da yaptığı açıklamada, "İngiltere'nin 2018 Dünya Kupası'na evsahipliği yapması konusundaki adaylığı ciddi bir şekilde değerlendirilmeyi hak ediyor. Bu adaylığın merkezi olan Londra, yardım etmeye hazırdır" demişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş