SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
İngiliz gazetesine göre dünyanın en güvenli 10 ülkesi

İngiliz gazetesine göre dünyanın en güvenli 10 ülkesi

İngiliz Daily Express gazetesi, üçüncü bir dünya savaşının patlak vermesi durumunda 10 ülkeyi, dünyanın en güvenli yeri olarak gösterdi.

İngiliz gazetesine göre dünyanın en güvenli 10 ülkesi
7.2.2020 14:54:56

Bir İngiliz gazetesi, üçüncü bir dünya savaşının patlak vermesi durumunda 10 ülkeyi dünyanın en güvenli yeri olarak gösterdi.

İngiliz Daily Express gazetesi, bu ülkelerin en düşük suç ve şiddet oranlarını, katliam ve terör mağdurlarını ve siyasi kriz mağdurlarını içeren Dünya Barış Endeksi kriterlerine göre seçildiğini belirtti.


Gazete, “Genel olarak küresel durumun iyileştiğini gösteren olumlu göstergelere rağmen, dünya on yıllar önce olduğundan daha az güvenli hale geldi, bu da yıkıcı bir savaşın patlak vermesinin tüm dünya için bir tehdit haline geldiği anlamına geliyor” ifadesini kullandı.

Gazete, bir ada ülkesi olan İzlanda'nın, küresel olarak değişen birçok Avrupa ülkesinin aksine, 2008'den bu yana hâlâ dünyanın en güvenli ülkesi olduğuna dikkat çekti.

Gazete ye göre dünyanın en güvenli 10 ülkesi şunlar: İzlanda, Kanada, Danimarka, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Avusturya, Japonya, Singapur ve Yeni Zelanda

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 13.2.2020 18:51:47
Kanadayı görmek beni şaşırttı ikincisi yeni Zelanda İngiltere'ye bağlı coğrafi konumu güvenli olabilir ama anzaclari biliyoruz
2345 / 8.2.2020 18:02:35
ulan beyinsiz ingiliz gazetesi üçüncü dünya savaşında veya kıyamet dünyanın sonu olacak savaşta bu ülkeler hayatta kalacağınımı sanıyorsunuz bunlarda arada gidecek veya bunlarda savaşa girecekler sessiz olmayacaklar bunşarda kıyamet savaşında herhalde yok olmayı beklemeyecekler bunlarda savaşa gireceklerdir
ali / 8.2.2020 13:56:57
daha geçen yıl yenizellanda da onlarca müslüman camide katledilmedi mi?
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR