DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İki dev el sıkıştı

Dünya, üretime hazır ilk elektrikli arabasını beklerken otomobil üreticisi Fisker, iPhone üreticisi Foxconn ile ikinci bir araç geliştirmek için anlaşmaya gidiyor. Otomobil şirketinin iddiasına göre sağlanan anlaşma ile birlikte, 2023‘ün dördüncü çeyreğinde başlayan üretim sonrası, Foxconn yılda 250 bin “çığır açan” elektrikli araç üretecek.

26.02.2021 15:03:13

Yapılan ortaklık neticesinde, kod adı "Project PEAR for Personel Electric Automotive Revolution" olarak Kuzey Amerika, Avrupa, Çin ve Hindistan'ı kapsayan ve Fisker markası adı altında satılacak küresel bir lansman hedefleniyor.

Shiftdelete'ın haberine göre ilk aşamada mutabakat yapan iki şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde resmi bir anlaşma imzalamayı hedefliyor.

Elektrikli otomobillere artan talepten, fayda sağlamayı düşünen firmalar atılım göstermeye devam ediyor. Yıllardır Apple ile yaptığı çalışmalarla tanınan Foxconn'un, Ekim ayında halka açılan Fisker ile böyle bir anlaşma gidiyor oluşu, üreticinin gelecek dönemdeki planlarını ortaya koyuyor.

Yapılacak anlaşmaya dair fazla bir ayrıntı vermeyen iki şirket, iddalı hedefleri ile otomobil severleri heyecanlandırdı.

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş