DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HÜDA-PAR'dan referanduma destek

HÜDA-PAR, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde yapılacak olan referanduma destek vererek, halkın iradesine saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.

4 Yıl Önce
2017-09-21 14:47:58

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) 25 Eylül'de gerçekleştirilecek olan bağımsızlık referandumuna yönelik açıklamalarda bulundu. Açıklamada, “Halkının iradesine saygı gösterilmesi gerekir“ denilerek IKBY'de yapılacak referanduma destek verdi.

HÜDA-PAR, yaptığı açıklamada, IKBY'nin ve Irak arasında yaşanan siyasi krize ve Bağdat'ın IKBY'ye yönelik politikalarına değinilerek “Dünyanın hiçbir yerinde Müslüman toplulukların savaş ve kaos içerisine girmelerini istemediğimiz gibi bugün bağımsızlık referandumu ile gündeme gelen Irak'ın da bir iç savaş ve kaos ortamına girmesini asla istemeyiz. Birlikte yaşama, büyük ve güçlü devlet oluşturma imkânı varken bölünmenin doğru olmadığına inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

"BÖLGENİN GELECEĞİ AÇISINDAN TEHLİKELİ"

Açıklamanın devamında şöyle denildi:

“Kürt meselesi Türkiye, İran, Irak ve Suriye'nin bir devlet politikası olarak Kürt halkına yönelik uyguladıkları ayrımcılık temelli düşmanca politikalarından kaynaklanmıştır.

Ayrıca referandumun iptali için siyasi ikna çabalarının dışında başvurulan baskılar ve referandum sonrası için yapılan tehditleri bölgenin geleceği açısından son derece tehlikeli buluyoruz.

Referandum kararının alınması veya bunun ertelenmesi IKBY halkı ve onların siyasi temsilcilerinin hakkıdır. Bu iradeye saygı göstermenin; meseleyi hamaset veya husumet zemininde değil, barış ve kardeşlik temelinde ele almanın zaruri bir hal aldığını altını çizerek bir kez daha vurguluyoruz. “

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (16)

biji hüda par

Amerika/İsrail bir zamanlar Kemalist Irkçı Türkleri jandarma olarak kullandı.. Türkiyede Kemalistler iktidarı kaybetti onlar da Irkçı Kürtleri kullanmak için harekete geçtiler...Barzani biraz Türkiye yakın tarihi okusa akıllanır ama o hayallerinin peşinde koşuyor...Ne yazık ki, Türkiyedeki bazı Müslüman Kürtler de Barzani'nin tarihi şahsiyetinden etkilenerek Barzanist Kürtlük yapıyorlar..Yanlış, külliyen yanlış...

iranın gönüllü ajanları ve kürt milliyetçiliğinin islami kılıfa bürünmüş bir tür ucube mikro nurculuk ve sufizim karışımı bir yapının siyasallaşmış halidir hüda- par. destekleyecekleri o kadar mazlum ve mağdur coğrafya varki ama onların aklı fikri barzaniyi desteklemekle geçiyor. yakında pkk yıda desteklerseler hiç şaşırmayın. islami bir kitlenin yavaş yavaş yoldan çıkışını gözlerimizle görüyoruz.

Ağzınız lağım çukuru gibi pislikten başka bir şey çıkmıyor

yaşasın kürdistan

Yaw he he irancidir lar daha dün hepsi akp.ye oy verdi şimdi referandumu desteklediler diye İran çimi oldular

arkadaşlar terbiyesizleşmeyin çukurlaşmayın insan olun

İyi o zaman, hüdapartililerin ailelerinin ırzına yönelik saldırı olursa da barış ve kardeşlikle çözmeye çalışacaklar demek ki

bunlar iran taraftarı. türkiyede parti kurup iran propagandası yapıyolar. tvleri bile var. bu ne gevşeklik. iranda var mı acaba sünni bir tv? ve parti.

21.09.2017 22:42:00 Iran ve (mikro)nurculuk? hatta sufilik. Hüdaparın hepsinin karışımı olması pek makul değil. (Hem mikronurculuk ne demek?) Istersen biraz da selefilik katalım tam olsun. Bir o kaldı elimizde.

ümmetçi ve vahdetçiymiş yalana bak. ne zaman parçalanmak ümmetçilik oldu. kürdistanmış. size abd anca kan verir. aptalsınız

Yanlışları yeni yanlışlarla düzeltemezsiniz. Sorarım: Hüdaparın Kürt kimliği Islam kimliğinin önüne mi geçiyor? Kimseyi rencide etmek istemem ama her ulusun bir devletinin olması mağduriyetlerin ve baskının bu şekilde bir referandumla son bulacağına dair inançlar sadece akılsızca ve safça bir kuruntu. Allah göstermesin Türkiye'nin bölünmesi, savaşsız olmaz bunu benden iyi bilebilirler. O zaman ne istiyor Hüdaparlılar?

hüdaparın aklı olsa milliyetçi ve faşist israil dostu barzaniyi desteklemez. barzanide ne ümmetçilik var, ne islamcılık var, ne vahdet var nede vahdete dayalı bir anlayış var. 'barzaninin en büyük dostu İSRAİL, barzani nin en büyük emeli milliyetçi faşist bir kürt cumhuriyeti kurmak, ve barzani bunu yaparken dünya emperyalistlerinin beşeri seküler laik sistemiyle yapmak istiyor.. yani barzani her şeyiyle şeytana hizmet ederken bizim güya müslüman hüda par'a ne oluyor. sizce bu işte bir gariplik yok mu..??? destek belirtecek başka konu kalmadı mı.??

hüdaparlılarda evrimleşerek milliyetçi oldular netekim.önce muhafazakar bir kürde kürt devleti kurdurulur.sonra seçimlerde laik pkk'liler iktidara getirilir.sonra dindar kürtlerin ne gericiliğ kalır nede yobazlığı.daha sonra vatan mahkemeleri kurularak ileri gelen kürt müslümanlar asılır.sonra gelsin pagan devrimler..KÜRTLER ŞU SORUNUN CEVABINI İYİ DÜŞÜNSÜNLER;TÜRKİYEDE PAGAN LAİKLER BAŞÖRTÜLÜ KIZLARI ÜNİVERSİTELERDEN ATARKEN TÜRK-KÜRT AYRIMI YAPTILARMI?YADA ŞÖYLE SORAYIM;KÜRTLER NİÇİN ZULÜM GÖRDÜ,KÜRT OLDUKLARI İÇİNMİ YOKSA SIKI MÜSLÜMAN OLDUKLARI İÇİNMİ?

haberin içeriğini bile okumadan yorum yapma beleşçiliğindesiniz. ondan sonra sırala iftiraları. nasıl olsa başlıkta hüda-par bağımsızlığı destekliyor denmiş. yok iran taraftarı yok şiacı yok şucu bucuymuş. bilgi sahibi olmadan maşallah fikirler gırla. sadece haberin içeriği bile vicdanlı okunsa hüda-par ve bu camianın ne kadar ümmetçi vahdetçi bir çizgisi olduğunu anlaşılabilir. ama nerdee. siz bu kafayla devam edin sayın süper analistler.

he he onu külahıma anlat. hatice değil önemli olan neticedir. netice cennetten çıkmak ise çıkaran şeytanın yalan Allahlı sözleridir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş