DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9544 ₺

EURO

17,0228 ₺

ALTIN

948,69 ₺

BİST

2.380,90 ₺

HDP'den Yenikapı yorumu: Bunlar üçü bir arada savaş cephesidir

HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Yenikapı'da düzenlenen miting konusunda açıklamalarda bulundu...

6 Yıl Önce
2016-08-08 05:46:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin katıldığı Yenikapı'daki 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'yla ilgili konuşan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, liderlere suçladı.

Ajanslarda yer alan habere göre; Batman'da mitingde konuşan HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, İstanbul Yenikapı'daki mitinge katılan CHP ve MHP Genel Başkanları hakkında hakaret dolu sözler sarf etti.

LİDERLERE "SAVAŞ CEPHESİ" YORUMU

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli'yi de eleştiren Baluken, "Yeni birliktelik yok. Bunlar üçü bir arada savaş cephesidir. Bugün Yenikapı'da başlamış bir beraberlik, birliktelik yok. Bunlar üçü bir arada kahve olurlar. Üçü bir arada nescafe. Ambalaj aynı, içindekiler farklı. İşte bunlar budur. Kokusu bozuk, tadı bozuk, son kullanım tarihi geçen bunlar acı kahveden başka bir şey değiller. Öyle bir araya gelmeleri de halkımızı korkutmaz. Bakın onları uyarıyoruz; Yenikapı mitingi bizi korkutmaz. Bahçeli'yi biliyorsunuz, artık Erdoğan'ın yedek lastiğidir. Kılıçdaroğlu'na da şunu söylüyoruz; mitingten sonra bu akşam Kısıklı'ya gidin, yarın da üçünüz, üç gün üç gece sarayın önünde nöbet tutun yine kar etmez" diye konuştu. .

YORUMLAR (1)

pusaklar.

sizlerde artık bu milltin iyi niyet sınırlarını iyice zorluyorsunuz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş