DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP'den CHP'ye hadisli koalisyon mesajı

Ankara'da gündem olası AK Parti-CHP koalisyonu. Partiler arası bayramlaşmada da gündem değişmedi.

7 Yıl Önce
2015-07-18 12:05:27

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ile Parti Meclisi Üyeleri Yaşar Seyman, Cemal Canpolat ve Elif Uzunşimşek, CHP Genel Merkezinde partilerden bayramlaşma için gelenleri kabul etti. CHP'ye AK Parti'den sonra DSP ve Vatan Partisi bayramlaşma için geldi. Daha sonra ise HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, MYK Üyesi Zeynep Karaman, PM Üyesi Ahmet Karataş, bayramlaşma için geldi.

HDP'DEN CHP'YE BAYRAM ZİYARETİNDE KOALİSYON MESAJI

HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, bayramın barış, huzur, güven getirmesini diledi. "İki bayram arası nikah olmaz diyorlar, CHP böyle hurefelere inanmaz ama biz demokratik Türkiye için, barış içinde yaşayacağımız bir Türkiye için hükümet protokolüne ihtiyaç var. Size sabır diliyoruz. İki bayram arasını iyi değerlendirmenizi diliyoruz." diye konuştu.

CHP: İNŞALLAH OLUMLU ŞEYLER OLUR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik de "İnşallah olumlu şeyler olur. Hepimizin beklentisi budur. Bizim mesajımız tek. Vatan Partisi'ne ayrı, HDP'ye ayrı, AKP'ye ayrı değil. Sosyal demokrat bir parti olarak Kürtlerle beraber hep birlikte eşit vatandaşlık ilkelerinde bu memlekette huzur için güzel bir şekilde yaşamak istiyoruz. Sizin buseçimlerde başarı ile çıkmanız hepimiz açısından mutluluk verici. Bağdat 80 kişinin ölmesiyle sonuçlanan bombalı saldırıdan büyük üzüntü duydum. Terörün her şekline mutlaka karşı gelerek bölgede, ülkemizde diğer ülkelere demokrasi konusunda ilham olmalıyız." şeklinde konuştu.

PEYGAMBERİN (SAV) HADİSİNİ HATIRLATTI: HAYIRLI İŞLERDE ACELE EDİN

HDP PM Üyesi Ahmet Karataş ise sorunun çözümü konusunda CHP'den beklentilerinin daha fazla olduğunu söyledi. Çözüm sürecini AKP'nin başlatmasına karşın CHP'nin rolünün önemli olduğunu ifade etti. Özçelik de "Hep birlikte kafamızı sorunlara verip kiminle çözeceğimize çalışmak lazım." dedi.

Peygamber Efendimizin (s.a.v) 'Hayırlı işlerinizde acele ediniz, hayırlı işlerde acele edin.' Hadis-i Şerif'i hatırlatan Bilgen, bu koalisyonun hayırlı olduğu düşünülüyorsa bu işin fazla geciktirilmemesi temennisinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş