DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Harvey Keitel: Ezanı duyunca namaz kıldım

Pek çok kült filmde rol almış, Hollywood'un büyük yıldızı Harvey Keitel, ezandan nasıl etkilendiğini anlattı.

7 Yıl Önce
2015-05-31 09:25:51

Hürriyet'ten Ali Tufan Koç'un haberine göre, Taksi Şöförü, Rezervuar Köpekleri, Ucuz Roman, Piyano, Gün Batımından Şafağa gibi filmlerin efsane oyuncusu Harvey Keitel "Ezan sesinden etkilenmemek mümkün değil" dedi.

Sizden, tek bir altın öğüt vermenizi istesem...

Paylaşmayı bil, dinlemeyi öğren. Bu kadar. Dünyada yaşanan kavgaların, savaşların tüm sebebi dinlememek. Önce dinler birbirini dinlemeli.

"SULTANAHMET'TE NAMAZ KILDIM"

Nasıl olacak?

Dualarını dinle. Ne anlama geldiğini bilmen gerekmiyor. Sadece o ritme kulak ver. Sabah ezan dinlemek için Sultanahmet'e gittim mesela. Hatta içeri girdim, namaz bile kıldım.

"EZAN SESİNDEN ETKİLENMEMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Ne hissettiniz sonrasında? 

Dini, ırkı ne olursa olsun şu dünyada kimsenin birbirinden farklı olmadığını... Ezan sesinden etkilenmek için ille de Müslüman olman gerekmiyor. Her duyduğumda ruhum okşanıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yahya

. sizin gibi ilahiyatçılar ( bu hakaret değildir) ilahiyatlarda ne yaptılar. kaç öğrenci hakkıyla öğretmen oldu. mezunlarınızı görüyoruz. onlarla ilgileneceğinize onları ümmetin yürek yanıkları yapacağınıza imam hatipte başımıza bela ediyorsunuz.sonra da kuranı önemsemeyen öğrenciler hadisle alay eden pygamberi dikkate almayan bir nesil.bu tartışmalrı 1998 de hüseyin atay da yaptı.

Recai Akdarma

Diyanetin güzel ezan okuma eğitimlerinin önemi bir daha idrak edilmiştir projeye devam ve gayret gosterilmeli

Görüş Bildir Bizimle Paylaş