DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Halep Londra'da protesto edildi

Londra’da Başbakanlık konutu önünde toplanan yüzlerce kişi, Halep'te yaşanan çatışmaları ve insani yardım ulaştırılamamasını protesto etti.

22.10.2016 19:15:52

Dünya Bülteni'nin aktardığı habere göre Suriye'nin kuzeyinde şiddetli saldırıların hedefi olan Halep'te gün geçtikçe derinleşen insani kriz, Londra'da Başbakanlık konutu önünde protesto edildi.

İngiltere'de "Af Örgütü", "Uluslararası Kurtarma Komitesi", "Savaş Çocukları ve Suriye'ye Yardım" gibi önde gelen sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen protestoya ülkenin farklı şehirlerinden yüzlerce kişi katıldı.

Başbakanlık konutu önünde toplanan protestocular, ellerinde, “Halep'teki çocukları koruyun”, “Halep'teki yeni soykırım” (holocost), “katliamı durdurun”, “gök yüzünden bomba değil, gıda bırakın” ifadelerinin yer aldığı dövizler taşıdı.

Protestocular Halep'teki Suriyeli çocukların durumuna dikkatleri çekmek için yüzlerce oyuncak ayıyı Başbakanlık önündeki Downing Street'e açılan demir kapının önüne bıraktı.

Ünlü İngiliz oyuncu Carey Mulligan da protestoya katılarak, “Benim de kızım olduğu için, onun böyle durumda kalmış olabileceğini tasavvur edemiyorum. Bu durum daha fazla sesimi çıkarmama ve elimden geleni yapmaya çalışmama neden oluyor. Kızımı yatağına koyduğumda güvenli olduğunu bildiğimde rahatım. Fakat Halep'teki aileler değil. Onlar gece başlarına neler gelebileceğini bilmiyorlar” dedi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş