DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Hakan Şükür Galatasaray’dan ihraç edildi

Galatasaray, Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2 bin 750 kişiyi ihraç etti.

5 Yıl Önce
2017-03-26 20:45:59

TIMETURK|HABER MERKEZİ

Galatasaray'da FETÖ ile bağı olduğu bilinen Hakan Şükür ve Arif Erdem dahil 2 bin 750 kişi ihraç edildi.

Yurtdışına kaçan eski futbolcular Hakan Şükür ile Arif Erdem'in Galatasaray üyelikten ihraç talebi dün mali genel kurulda oy çokluğuyla reddedilmişti. Bu kararın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray Mali Genel Kurulu'nda Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesinin reddedilmesine tepki göstermiş, Galatasaray'ın bu kararı düzeltmesi gerektiğini belirtmişti.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'ın da Galatasaray'ın tartışma yaratan kararına ilişkin, "Bu isimlere sahip çıkılıyorsa Galatasaray'a yazık ederler" sözleri üzerine Galatasaray Yönetim Kurulu ani bir kararla Hakan Şükür ve Arif Erdem in üyelikten ihracını görüşmek için saat 17:00 de olağanüstü toplanma kararı aldı.

HAKAN ŞÜKÜR VE ARİF ERDEM İLE BİRLİKTE 2750 ÜYE İHRAÇ EDİLDİ

TT Arena'daki yönetim kurulu toplantısı yaklaşık 2.30 saat sürdü. Toplantıda Başkan Dursun Özbek, yönetim kurulu üyelerini tek tek dinledi. Ve Galatasaray Yönetim Kurulu, tüzükteki maddeyi esas alarak Hakan Şükür ve Arif Erdem'i kulüp üyeliğinden aidatlarını yatırmadıkları gerekçesi ile ihraç etti.

Hakan Şükür ve Arif Erdem ile birlikte 2750 genel kurul üyesi de ihraç edildi.

HAKAN ŞÜKÜR İSTİFA ETTİ

Hakan Şükür, ihraç kararının açıklanmasının ardından Twitter hesabından, kulüpten istifa ettiğini duyurdu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş