SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan '10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü' mesajı:

'Dünyanın neresinde olursa olsun yapılan terörü, soykırımları, vahşetleri lanetliyoruz. Dünyanın dört bir yanında mazlumların uğradığı zulmün son bulmasını, dünyada demokrasinin galip gelmesini, adalet ve barışın kazanmasını istiyoruz'

Hak-İş Genel Başkanı Arslan'dan '10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü' mesajı:
9.12.2019 17:44:06

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, dünyanın neresinde olursa olsun terörü, soykırımları, vahşetleri lanetlediklerini belirterek, dünyanın dört bir yanında mazlumların uğradığı zulmün son bulması, dünyada demokrasinin galip gelmesi, adalet ve barışın kazanması temennisinde bulundu.

Arslan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tüm dünyada insan hakları ihlallerinin yaşanıyor olması nedeniyle üzüntülü olduklarını belirtti.

Asgari yaşama standardı, sosyal koruma, düşünceyi ifade ve örgütlenme gibi sosyal hakların temel insan hakları olduğunu vurgulayan Arslan, şunları kaydetti:

"Günümüzde söz konusu temel insan hakları alanlarında hala büyük eksiklikler yaşanıyor. Suriye'de, Filistin'de, Gazze'de, Yemen'de, Mısır'da, Irak'ta, Doğu Guta'da, Arakan'da, Doğu Türkistan'da, Karabağ'da, Libya'da işgaller, savaşlar, çatışmalar ve soykırımlar yaşanmakta, sivil halk ve çocuklar can vermekte, doğdukları toprakları terk etmeye zorlanmakta, masum insanlar sorumlu olmadıkları çatışmaların bedelini ağır bir şekilde ödemektedir. Terör, tüm dünyada ve ülkemizde varlığını sürdürmekte, can almaya, evlatları analarından ayırmaya devam etmektedir. Diyarbakır'da anneler çocuklarını terör örgütlerinden kurtarmak için onurlu bir direniş gerçekleştirmektedir. Terör örgütlerinin itibar gördüğü bir yapı, uluslararası sistemin temelinden dinamitlenmesi anlamına gelmektedir."

Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası kuruluşları insan hakları ihlallerine karşı harekete geçmeye davet eden Arslan, şu ifadeleri kullandı:

"Dünyanın neresinde olursa olsun yapılan terörü, soykırımları, vahşetleri lanetliyoruz. Dünyanın dört bir yanında mazlumların uğradığı zulmün son bulmasını, dünyada demokrasinin galip gelmesini, adalet ve barışın kazanmasını istiyoruz. Daha fazla demokrasi, daha fazla düşünceyi ifade etme özgürlüğü, daha fazla ekonomik ve sosyal hak talebimizi bir kez daha vurgulamak istiyoruz. En önemlisi insanların yaşam hakkının garanti edilmesini istiyoruz."

GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR