Güngören'de hem hırsızlık yaptı, hem de selam verdi

İstanbul Güngören'de ticari taksici şoförünün kahvaltı yaptığı sırada aracın camının açık olduğunu farkeden hırsız önce aracın içinden telefonu çaldı. Daha sonra da dikkat çekmemek için sürücüye selam verip kayıplara karıştı. Pişkin hırsızın telefonu çaldığı ve selam verdiği anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

2020-07-09 12:38:14

Güngören Güven Mahallesi Menderes Caddesi'nde hırsızlık olayı yaşandı. Taksi durağına gelen bir şoför aracının yanında arkası dönük bir şekilde yemek yediği anda, aracına bir kişi yaklaştı. Önce çevreyi kolaçan eden hırsız, ardından taksinin içine uzanarak cep telefonunu çaldı. O sırada yemek yiyen kişinin yanından geçerek, "Afiyet olsun hayırlı işler" diyerek selam verip uzaklaştı. Şaşırtan bu olay sonrasında taksiciler şahsın yakalanmasını istiyor.

"Selam verip uzayıp gidiyor"

Ticari taksi sahiplerinden Harun Canbay o anları anlatarak, "Burada üç arabamız sıra halinde, bir arkadaşımız dinlenirken arkası dönük kahvaltı yaparken adamın biri geliyor. Önce sağı solu kolaçan ediyor sonra arabanın içinden telefonu sessizce alıyor. Geçerken yemek yiyen arkadaşımıza ‘Afiyet olsun hayırlı işler' diye selam verip uzayıp gidiyor. Böyle bir komedi geçti başımızdan" dedi.

 

O anlar güvelik kamarasına yansıdı

Rahat tavırlarıyla hırsızlık yapan kişinin o anları bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, bir kişinin arabanın içinde uzandığı ve bir şey alarak yemek yiyen kişinin yanından geçtiği ve selam verdiği görülüyor.

YORUMLAR (0)