DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,9880 ₺

EURO

17,4220 ₺

ALTIN

967,55 ₺

BİST

2.380,23 ₺

Çapa Tıp birincisi: Bu diyardan gitmeyeceğiz

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, yeni mezunlarını verdi. Okul birincisi Merve Nur Uçar, kürsüye çıktı ve bir konuşma yaptı. Sözleri salonda dakikalarca ayakta alkışlandı.

2 Hafta Önce
2022-06-21 22:18:17

Batmanlı Mervenur Uçar, birinci olarak girdiği İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nden yine birincilikle mezun oldu. Üniversitede düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Uçar yaptığı konuşma ile törene damgasını vurdu.

"Ülkeyi, bu topraklara borcunu ödeyenler kalkındıracak"

0cecfedcssstwitter_1655826144

Çapa Tıp Fakultesi Mezuniyet töreninde konuşan okul birincisi Uçar, törende şu ifadelere yer verdi:

"Hekimliğin en başta bir vicdan meselesi olduğunu vurgulayan değerli hocalarımıza asistanlarımıza teşekkür ediyoruz. Rasim Özdenören'in dediği gibi hem bu deveyi güdecek hem bu diyardan gitmeyeceğiz... Ülkeyi elin memleketine garson kazandıranlar değil kendisini okutan büyüten bu topraklara borcunu ödeyenler kalkındıracak."

Uçar'ın bu sözleri salonda töreni izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

TRTHaber

.

YORUMLAR (3)

ahmet kurt

Hiç bir yorumu mu burada göremiyorum. Hangi tarafın adamısınız bari onu belli edin

ahmet kurt

Böyle gençler varken bu ülke her daim ayakta kalır inşallah. Allah sizden razı olsun gençler.

Vatansever

Başta böyle konuşup,sonradan şimdiki bazı hekimler gibi olursunuz.sağlıkta grev olmaz.beğenmiyorsan istifa et,oy verme.muayene için randevu alamıyorum.zamanında alkışladığım hekimler bunlar değil.sözlerimi rabbim randevu alamıyan hastaların hastalıklarını ilgilenmiyen hekimlere nasip etsin diyerek bitirmek istiyorum.vatanını seven ve görevini hakkıyla yerine getiren herkese sevgiler,saygılar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş