DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Gülen Hareketi Said Nursi'nin eserlerini tahrip etti'

Nurs Köyü Derneği Başkanı Okur, Gülen Hareketi'nin Said Nursi'nin eserleri Risale-i Nur kitaplarını sadeleştirip tahrip ettiğini söyledi.

7 Yıl Önce
2015-06-01 12:13:58

AA'nın haberine göre; Bediüzzaman Said Nursi'nin yakın akrabalarından, Nurs Köyü Derneği Başkanı Hikmet Okur, "cemaat" diye bildikleri yapının hükümeti yıkmak veya ele geçirmek için darbe girişiminde bulunduğunu belirterek, "Üstat, her zaman asayişe yardımcı olmayı istemiş ve kesinlikle hiçbir zaman hükümeti, devleti ele geçirmek gibi bir yapısı olmamıştır" dedi.

Okur, 17 Aralık'ın hükümete yönelik darbe girişimi olduğunu belirterek, "Cemaat" diye bildikleri yapının, hükümeti ele geçirmek için darbe girişiminde bulunduğunu söyledi.

Okur, bunu söz konusu yapıya yakın televizyon kanalındaki görevliler köylerine geldiğinde de röportajda söylediklerini kaydederek, "Maalesef bunu kesip istediklerini gösterdiler. Hakikaten hükümete karşı bir darbe girişimidir. Bunu bütün dünya biliyor" ifadesini kullandı.

Bediüzzaman Said Nursi'nin yaşantısının dünyaca bilindiğini anlatan Okur, Nursi'nin her zaman hükümetin asayişine yardımcı olunması konusunda mesajlar verdiğini anımsattı.

Okur, "Gülen Hareketi"nin Said Nursi'nin eserleri Risale-i Nur kitaplarını sadeleştirerek tahrip ettiğini ve bu durumdan çok rahatsız olduklarını dile getirdi.

"Said Nursi'nin akrabaları olarak hükümeti destekliyoruz"

Said Nursi'nin yakın akrabalarından Sabri Okur da Bediüzzaman Hazretleri'nin meslek itibarıyla siyasetten uzak durduğunu ve tamamen iman hizmetiyle meşgul olduğunu anlattı.

Said Nursi'nin vatan ve milleti alakadar eden meselelerde daima müspet hareketi esas aldığını ve buna kuvvet verdiğine dikkati çeken Okur, "Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin akrabaları bizler de bütün kuvvetimizle vatan, millet ve din lehinde ve ona çok faydalı hükümetimizi destekliyor ve dualar ediyoruz"  dedi.

copyright_aabadoluajansi_2015_20150601091638

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş