DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

7 Yıl Önce
2015-06-03 11:40:05
Yurtdışından gelen oylar ATO Congresium'da oluşturulan güvenlikli ortamda muhafaza edilmeye başlandı. Oyların konulduğu odanın kapısına takılı 5 ayrı kilidin her bir anahtarı farklı siyasi parti temsilcisinde bulunuyor. Buradaki 1 milyonu aşkın oy, 7 Haziran'da oy verme işleminin bitmesinin ardından sayılacak.

7 Haziran Genel Seçimi için yurtdışındaki vatandaşların oy kullanma süresinin sona ermesinin ardından, kullanılan oyların uçaklarla Türkiye'ye getirilmesi işlemi sürüyor.

Söğütözü'ndeki ATO Congresium'un giriş katında büyük bir odaya, siyasi parti temsilcilerinin gözetiminde konulan oy torbaları, 7 Haziran akşamına kadar burada muhafaza edilecek.

Oy torbalarının konulduğu odanın kapısına 5 ayrı kilit takılırken, bunlardan biri ilçe seçim kuruluna, 4'ü ise farklı siyasi parti temsilcilerine verildi. Anahtarın bulunduğu kişilerin birlikte açarak, birlikte kapatabildiği oda, güvenlik kameralarıyla da izleniyor.

Ayrıca, odanın bulunduğu yerde sivil polisler ve siyasi partilerin temsilcileri de 24 saat nöbet tutuyor.

Yurtdışındaki 54 ülkede 112 temsilcilikte kullanılan toplam 1 milyon 34 bin 917 oy, 7 Haziran akşamı Türkiye'deki oy kullanma işleminin sona ermesinin hemen ardından sayılacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş