SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Gazeteci- yazarı Özışık’tan tepki: Avrupa'da virüsü kapıp Türkiye'ye getirenlere tek kelime yok, varsa yoksa umreciler!..

Gazeteci- yazarı Özışık’tan tepki: Avrupa'da virüsü kapıp Türkiye'ye getirenlere tek kelime yok, varsa yoksa umreciler!..

Türkiye Gazetesi yazarı Özışık, “Üç umreci üzerinden inançlara saldıracaklar ya. Medeniyetin beşiği dediği Avrupa ülkelerine toz kondurmayacaklar ya. Avrupa'da virüsü kapıp Türkiye'ye getirenlere ettikleri tek kelime yok. Varsa yoksa umreciler…” diyerek tepki gösterdi.

Gazeteci- yazarı Özışık’tan tepki: Avrupa'da virüsü kapıp Türkiye'ye getirenlere tek kelime yok, varsa yoksa umreciler!..
23.3.2020 13:00:24

Üç umreci üzerinden inançlara saldırılmasına tepki gösteren Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, “üç umreci üzerinden inançlara saldıracaklar ya. Medeniyetin beşiği dediği Avrupa ülkelerine toz kondurmayacaklar ya.  Avrupa'da virüsü kapıp Türkiye'ye getiren 29 kişiye ettikleri tek kelime yok. Varsa yoksa umreciler…” dedi.

Özışık, “Virüsü umreden gelenler bulaştırdı öyle mi?” başlıklı makalesinin tam metni şöyle:

Günlerdir umreye gidip dönenler üzerinden bir yaygara koparılıyor ki sormayın. Yaygarayı koparanlar sadece sosyal medya fareleri olsa çok aldırış etmeyeceğim.
Sözde sanatçılar, gazeteciler ve dahi siyasetçiler bu yaygaraya öncülük ederek inanç düşmanlığına hakaretin önünü açıyor.
Dedikleri şu:
Suudi Arabistan'da virüsü kapan umreciler döndükten sonra karantina kurallarına uymadıkları için virüsün yayılmasına sebep olmuşlar.
Yazıyı yazdığım şu saate kadar demediklerini bırakmadılar.
Araplar pismiş.
Mekke ve Medine mikrop yuvasıymış.
Umreye gidip gelenler virüsten daha tehlikeliymiş.
Hâlbuki Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuya defalarca açıklık getirdi. 
"Henüz Suudi Arabistan'da koronavirüs vakalarının görülmediği tarihlerde biz uçaklarla umreci vatandaşlarımızı taşıyarak buraya getirdik ve gerekli tüm testlere tabi tuttuk. Virüs yayıldıktan sonra da getirdiğimiz vatandaşlarımızı karantina altına aldık" dedi.
Olan şu!
Gelen ilk kafilede testlere tabi tutulan 3 umrecide, tıpkı eski general Aytaç Yalman'da olduğu gibi koronavirüs belirtileri görülmedi. Evine gönderilen kişi daha sonra belirti gösterince hemen gözlem altına alındı ve virüsü çevresindeki kişilere bulaştırdığı anlaşıldı.
Hatırlarsanız Aytaç Yalman da aynı şekilde iki kez hastaneye götürülmüş ve iki kez teste tabi tutulmasına rağmen koronavirüs belirtileri göstermemişti. Ancak son anda fenalaşıp tekrar götürüldüğünde koronavirüsü kaptığı anlaşılmıştı.
Zaten Sağlık Bakanlığı bu korkunç durumla karşılaştığı için şu anda her bir şüpheliye belli gün aralıklarında iki ya da üç test yapıyor.
Umrecilerin Türkiye'ye getirildiği tarihlerde Avrupa ülkelerinden gelen hastalar da vardı. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın o gün yaptığı açıklamayı hatırlamakta yarar var:
"Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak ABD, Orta Doğu ve Avrupa temaslıdır, 3'ü umreden döndü" demişti.
Ama üç umreci üzerinden inançlara saldıracaklar ya. Medeniyetin beşiği dediği Avrupa ülkelerine toz kondurmayacaklar ya. 
Avrupa'da virüsü kapıp Türkiye'ye getiren 29 kişiye ettikleri tek kelime yok. Varsa yoksa umreciler...
Taharetlenmekten aciz Amerika'sı, İtalya'sı, İspanya'sı, Almanya'sı, virüsten kırılıyor. Türkiye'ye gelen virüsün ana merkezi tamamen bu ülkeler. Ama bizimkiler bu ülkeler hakkında tek kelam etmiyor.
Be terbiyesiz herifler!
Aytaç Yalman umreden mi döndü? Virüse yakalanıp hayatını kaybeden ünlü eczacı Mekke'de mi kaptı virüsü?
Ya da...
Kâbe İtalya'ya veya İspanya'ya taşındı da bizim mi haberimiz yok? Oradan dönenler nereyi tavaf ediyordu?
Kendiniz ayinlerinize, törenlerinize, şölenlerinize devam ederken, "Pislik camilerden yayılıyor. Camiler kapatılsın" diye bağırıyordunuz. 
Tamam camiler kapatıldı!
Peki İspanya'ya gidenler virüsü hangi camide kaptı? İtalya'da hangi tarikattan, hangi cemaatten sıçradı virüs? 
"Ülke olarak birliğe, beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz. Gelin ayrıştırmayın, gelin bu dönemde inançlara saldırmayın" diyoruz. Ama sizi insanlıktan çıkaran nefretinize bu dönemde bile ara veremiyorsunuz.
"AK Parti seçmeninin büyük bölümü 65 yaşın üstünde. Virüs en çok onları götürecek" diyecek kadar alçaldınız. "Yeni havaalanını yapan kim ise, virüsü yayan da odur" diyecek kadar kudurdunuz.
Daha nereye kadar düşeceksiniz?
Dünyada herkes sadece virüsle mücadele ederken biz hem virüsle hem sizinle mücadele ediyoruz.
Birkaç hafta susun bari!
Şu badireyi atlatalım, eğer virüsü kapıp ölmezseniz sonra yine nefretinizi kusar, yine dinî inançlara saldırırsınız.
Ama şimdilik susun olmaz mı?

Kaynak: https://www.turkiyegazetesi.com.tr/

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak verilmiştir. Bu makalede yer alan görüşler yazarına aittir.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR