DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Galatasaray Kulübü'nden TBF Başkanı Erdenay'a cevap

Galatasaray Kulübü'nden TBF Başkanı Erdenay'a cevap

7 Yıl Önce
2015-08-27 18:16:06
Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, basketbolda kulüp antrenörlerinin milli takımlarda da görev yapmasını eleştirdiği açıklamanın ardından, benzer düşüncelere sahip olduğunu belirten Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay'a tepki gösterdi.

Yıldırım'ın, mevcut durumun devam etmesi halinde milli takımlara oyuncu göndermeyeceklerini açıklamasının ardından, Erdenay'ın konunun değerlendirmesini Avrupa şampiyonasından sonra yapacaklarını duyurmasına, Galatasaray Kulübü'nden sert cevap geldi.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Yıldırım'ın, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başanrenörlüğü de yapan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman hakkındaki sözleri, "yakışıksız", milli takımda da görev yapan Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun'a yönelik iddiaları da "mesnetsiz" olarak nitelendirildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Erdenay'ın resmi bir açıklama yapma cesaretini göstermeden önce, adeta kamuoyunun nabzını tartmak amacıyla kendisine yakın gördüğü bir internet sitesi üzerinden söyledikleri, Fenerbahçe ile federasyon yönetimleri arasında yıllardır süregelen danışıklı dövüşün, sergilenen oyunun, yeni bir halkası olarak karşımıza çıktı ve bizleri hiç şaşırtmadı. Erdenay'ın daha sonra federasyonun sitesine de konulan ve 'benim de Aziz Yıldırım'a hak verdiğim noktalar var ama...' diye özetlenebilecek açıklamasını ciddiye almamız mümkün değildir."

- "Milli duygularla hocamızı çekmiyoruz"

Sarı-kırmızılı kulüp, Avrupa şampiyonası öncesinde, A Milli Takım Başantrenörü Ataman'ı, milli duyguları gereği geri çekmeyeceklerini duyurdu.

Erdenay'ın açıklamasından duyulan rahatsızlığa dikkat çekilen açıklamaya, şöyle devam edildi:

"Buna rağmen, A milli takımımızın kritik Avrupa şampiyonası öncesinde, tamamen milli duygularla ve bu ülke insanına karşı olan sorumluluğumuzun gereği, hocamızı geri çekmiyoruz. Federasyon başkanının yapması gereken görevi de üstlenerek, son topa kadar hem Ergin Ataman'ın hem de hangi takımda oynadığından bağımsız olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığımız yürekli sporcularımızın, en büyük destekçisi olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş