DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Futbol: Görme Engelliler Avrupa Şampiyonası

Futbol: Görme Engelliler Avrupa Şampiyonası

7 Yıl Önce
2015-08-27 13:38:09
Görme Engelliler Milli Futbol Takımı, İngiltere'de devam eden Avrupa Şampiyonası'nda yarın İspanya'ya karşı yarı final mücadelesine çıkacak.

Turkcell'in ana sponsorluğunu üstlendiği ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Görme Engelliler Milli Takımı, Hereford kentinde gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası'nda final bileti almaya çalışacak.

Organizasyonun yarı finalinde yarın TSİ 19.30'da İspanya ile karşı karşıya gelecek olan milliler, adını finale yazdırması halinde, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na da katılım hakkı elde edecek. Avrupa Şampiyonası'nı ilk 2 sırada bitirecek ülkeler, olimpiyatlara direkt katılım hakkı kazanacak.

Şampiyonanın diğer yarı final müsabakasında ise İngiltere ile Rusya karşılaşacak.

Toplam 10 takımın katılımıyla 2 grupta gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda, gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar yarı finale yükseldi. Türkiye, ilk maçında Almanya ile 0-0 beraber kalıp, ikinci karşılaşmasında Polonya'yı 6-0, üçüncü maçında ise İtalya'yı 3-0 mağlup ederken, son müsabakada İngiltere'ye 2-1 yenilmesine karşın A Grubu'nu ikincisi olarak tamamlayıp, yarı finale kaldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş