SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Fransa'da çalışma yasası protestolarında olaylar çıktı

Fransa'da çalışma yasası protestolarında olaylar çıktı

Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron'un 'Tembel' dediği işçiler ile Fransız polisi arasında çatışma yaşandı.

Fransa'da çalışma yasası protestolarında olaylar çıktı
14.09.2017 08:45:19

Fransa'da hükümetin gerçekleştirmeyi planladığı yeni çalışma yasası reformuna karşı çıkanlar ülkenin çeşitli kentlerinde sokaklara dökülürken, bazı çalışanlar da greve gitti.

POLİS GÖSTERİCİLERİ YERLERDE SÜRÜKLEDİ

Başta Paris olmak üzere ülkenin birçok yerinde yapılan yürüyüş sırasında göstericiler ile güvenlik güçleri arasında olaylar çıktı.

Polis, göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Bazı göstericiler gözaltına alınırken yerlerde sürüklendi. CGT, ülke çapındaki eylem ve gösterilere yaklaşık 400 bin kişinin katıldığını açıkladı.

14_6

POLİSİN DAYAKLI GÖZALTI ANLARI KAMERADA

Paris'te yaşanan polis şiddeti anlarından birinde de kamera kayıttaydı. Hemde polisin orantısız güç kullandığı kişi bağımsız bir gazeteciydi.

Sadece olan biten şeyleri görüntülemeye çalışan muhabirin üzerine birden polis saldırdı yumrukldı. Adamın yere düşmesinin ardından polisin öfkesi dinmedi, yerde yatan muhabiri tekmeleyerek gözaltına aldı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron çalışma yasası reformuna karşı çıkanları "tembel" ifadeleriyle nitelendirerek, "Fransa reformist bir ülke değildir. Reform yapmaz çünkü biz isyan ederiz, direniriz, kaçınırız. Böyleyiz biz." ifadelerini kullanması tepki çekmişti.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR