Filistinli gençlerin yeni savunma taktiği

Ramallah’ın Silvad kasabasında yaşayan Filistinli gençler, İsrail askerlerinin baskınlarına karşı yeni bir savunma taktiği geliştirdi.

11.07.2015 14:17:13

Silvad'da sıklıkla meydana gelen çatışmalara karşı böyle bir yöntem geliştiren Filistinliler, yakaladıkları yılanları çatışmalarda İsraillilerin toplandığı bölgelerde serbest bırakıyor. Silvad'da yaşayan ismini vermek istemeyen bir aktivist, gençlerin yılanları kullanmaya nasıl başladığını şu sözlerle anlattı:


“Bu olay plansız bir şekilde, birkaç gencin yılan yakalayıp nereye bırakacaklarını bilememeleriyle başladı. Düşündükten sonra yılanları İsrail askerleri ve keskin nişancılarının olduğu yerlere bırakmaya karar verdiler. Yılanların yakınında askerlerin tepkisini, şok olduklarını, korktuklarını ve geri döndüklerini gördükten sonra, gençler mutlu oldu ve moralleri yükseldi.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Dost

Uluslararası GAF örgütü, halkın zarar gördüğü doğrudur lakin yer yüzünde hiç bir devlet bu tarz oluşumlara müsade etmez edemez, sen kalk halkın arasına gir sonra devleti askeri suçla Allah bu milleti dinsiz hainlerden korusun.